Trwa ładowanie...

''11 minut'' polskim kandydatem do Oscara!

Share
''11 minut'' polskim kandydatem do Oscara!
Źródło: Kino Świat
d4laxip

*Jerzy Skolimowski z szansami na najbardziej pożądaną statuetkę filmową świata.*

Powołana przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską Komisja Oscarowa jednogłośnie wybrała film „11 minut”” w reż. Jerzego Skolimowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Wyróżnioną Nagrodą Specjalną Jury 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz Nagrodą Jury Młodzieżowego 72. Festiwalu w Wenecji produkcję wprowadzi na ekrany firma Kino Świat.

d4laxip

„11 minut” to piąty po „Z odzysku” Sławomira Fabickiego, „Sztuczkach” Andrzeja Jakimowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland i „80 milionach” Waldemara Krzystka film z oferty lidera krajowej dystrybucji, kandydujący do zmagań o najbardziej pożądaną statuetkę filmową świata – Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

- Wybraliśmy film jednego z najlepszych i najbardziej oryginalnych polskich reżyserów. Jego osoba i twórczość są dobrze znane i cenione na rynku amerykańskim. "11 minut" to film uniwersalny, zrealizowany dynamicznym językiem filmowym, portretujący chaos, kakofonię i pustkę współczesnego świata. Film był nominowany do Złotego Lwa na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, otrzymał także Nagrodę Specjalną Jury na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni – powiedział przewodniczący komisji, Paweł Pawlikowski. – Naszym zdaniem film "11 minut" Jerzego Skolimowskiego będzie w tym roku najlepiej reprezentował polską kinematografię w rywalizacji oscarowej– dodał twórca „Idy”.

O czym jest "11 minut"?

Obsesyjnie zazdrosny mąż, jego seksowna żona – aktorka, podstępny hollywoodzki reżyser, kurier rozwożący narkotyki, sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością, sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

d4laxip

Podziel się opinią

Share
d4laxip
d4laxip