Trwa ładowanie...
cezary pazura
16-02-2011 15:15

25 lat pracy artystycznej Cezarego Pazury

25 lat pracy artystycznej Cezarego PazuryŹródło: AKPA
dksooky
dksooky

Cezary Pazura i jego kabaretowi przyjaciele właśnie rozpoczęli kabaretowe tournee z okazji 25-lecia pracy artystycznej *Cezarego Pazury. Inauguracja trasy jubileuszowej miała miejsce 11 lutego w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Publiczność wypełniła salę po brzegi zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego występu.*

Dokładnie we wrześniu tego roku mija 25 lat od filmowego debiutu Cezarego Pazury. Jednak jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów już zaczął świętować swój jubileusz. Wspólnie z najśmieszniejszymi polskimi kabareciarzami ruszył w Polskę, by rozśmieszać Polaków. Król polskiej komedii – jak mówi się o Cezarym Pazurze – będzie świętował swój jubileusz przez okrągły rok, spotykając się z publicznością w największych miastach w Polsce.

„Przygotowania do trasy jubileuszowej trwały od kilku miesięcy. Pierwsze show mamy już za sobą i bardzo się cieszę, że premierowy występ w Toruniu zgromadził komplet publiczności, która nagradzała artystów gromkimi brawami – mówi Cezary Pazura. - Już 17 marca wielki inauguracyjny występ w Sali Kongresowej w Warszawie, na który serdecznie wszystkich zapraszam”.

A na scenie wystąpią najśmieszniejsi z najśmieszniejszych - Ani Mru Mru, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Jerzy Kryszak, Marcin Daniec, Grzegorz Halama, Olaf Lubaszenko, Michał Kempa, Anna Pituła, Life Club Band oraz oczywiście sam Cezary Pazura. Wyjątkowo z okazji 25-lecie pracy artystycznej Cezarego Pazury do grupy wspaniałych kabareciarzy dołączył nie kto inny jak… aktor Paweł Małaszyński, który po raz pierwszy zaprezentuje się na kabaretowej scenie.

dksooky

Najbliższe planowane występy z okazji 25-lecia pracy artystycznej Cezarego Pazury: 17 marca – Warszawa, Sala Kongresowa, 19 marca – Włocławek i Inowrocław, 20 marca – Bydgoszcz, 21 marca – Białystok, 1 kwietnia – Katowice, 15 kwietnia – Łódź, 16 kwietnia – Gdańsk, 17 kwietnia - Poznań, 19 maja – Zielona Góra, 20 maja - Głogów, 21 maja - Szczecin.

Cezary Pazura ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i twórcą autorskiego kabaretu. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej, niemieckiej.

Cezary Pazura to wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał Złote Lwy Gdańskie. Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes. Grał m.in.: u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą“, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”.

** [

JAK DZIŚ WYGLĄDAJĄ POSTACIE Z "KEVINA" ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-dzis-wygladaja-bohaterowie-kevina-6025276617331841g )**

dksooky

**[

CZY LAMIA Z "SEKSMISJI" MOCNO SIĘ ZMIENIŁA? ]( http://film.wp.pl/pamietacie-seksmisje-6025276006806657g ) * * [

EROTYCZNA PRZESZŁOŚĆ JOANNY KRUPY ]( http://teleshow.wp.pl/gid,13101910,img,13102011,kat,1024835,title,Joanna-Krupa-wystapila-w-erotycznym-filmie-Sno op-Dogga,galeria.html ) * *[

WALDUŚ Z "KIEPSKICH" WZIĄŁ ŚLUB! FOTO! ]( http://teleshow.wp.pl/swiat-wedlug-kiepskich-waldus-sie-ozenil-6026602722247809g )**

dksooky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dksooky