Trwa ładowanie...
den8882
27-04-2007 07:02

Amanda Dancing Queen Seyfried

den8882
den8882

Amanda Seyfried zagra u boku Pierce'a Brosnana i Meryl Streep w kinowej wersji musicalu "Mamma Mia!", którego kanwę stanowią utwory grupy ABBA.

Bohaterką obrazu opartego na scenicznym spektaklu o tym samym tytule jest wychowana przez samotną matkę panna młoda. Dziewczyna chcąc poznać swojego biologicznego ojca zaprasza trzech potencjalnych tatusiów na wesele. Pomysł rodzi naturalnie rozmaite konflikty. Rodzinne perypetie przeplatają 22 przeboje szwedzkiego zespołu jak "Dancing Queen," "Take a Chance on Me" czy "The Winner Takes It All".

Amanda Seyfried będzie panną młodą. Meryl Streep zagra matkę dziewczyny. Pierce Brosnan jednego z zaproszonych panów. Wcześniej podawano, że w filmie pojawi się także Bill Nighy.

- Po pierwsze zdecydowałem się od razu, gdy tylko usłyszałem, że będę mógł pracować z Meryl Streep - mówi Brosnan. - Po drugie widziałem z rodziną musical w Londynie i uważam, że to fantastyczna sztuka pełna radości. Trudno mi wyobrazić sobie coś bardziej ekscytującego niż śpiewanie piosenek grupy ABBA z Meryl Streep na jednej z greckich wysp.

den8882

Phyllida Lloyd zadebiutuje jako reżyserka. Scenariusz na podstawie własnej sztuki napisała Catherine Johnson. Tom Hanks i Gary Goetzman, producenci filmu, podpisali już umowę z firmą Littlestar, której przewodzi twórczyni teatralnego show, Judy Craymer oraz muzykami formacji ABBA, Bennym Anderssonem i Bjornem Ulvaeusem. Film powstanie dla Universal Pictures.

Musical zadebiutował w Londynie w 1999 roku i od tego czasu zarobił na całym świecie 1,6 miliard dolarów. Był pokazywany w 130 miastach.

Phyllida Lloyd ma na koncie reżyserię spektakli "Mamma Mia!" w Londynie i Nowym Jorku. Artystka pracowała także w Paryżu i Toronto, gdzie wystawiała m.in. "Cyganerię" czy "Carmen".

Meryl Streep, która jest laureatką największej liczby oscarowych nominacji w historii (14) ostatnio zagrała w filmie "Diabeł ubiera się u Prady". Wokalne umiejętności aktorka prezentowała już w "Pocztówkach znad krawędzi" czy ostatnio u Roberta Altmana w obrazie "A Prairie Home Companion". "Mamma Mia!" będzie jednak dla Streep pierwszym musicalem.

Pierce Brosnan zaśpiewał kilka irlandzkich standardów w dramacie "Evelyn". Ostatnio zagrała w filmie "Kumple na zabój".

Amanda Seyfried zagrała w filmach "Alpha Dog" czy "Wredne dziewczyny".

den8882
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
den8882