Trwa ładowanie...

Amerykanie skończyli zdjęcia w Łodzi

Share
Amerykanie skończyli zdjęcia w Łodzi
d294hjc

W Łodzi zakończyły się już zdjęcia do amerykańskiego thrillera "House" ("Dom") w reżyserii Robby'ego Hensona. Gwiazdą filmu będzie Michael Madsen, aktor znany m.in. z obrazów "Kill Bill" i "Sin City".

Zdjęcia trwały ponad miesiąc i kręcone były m.in. w tytułowym, zabytkowym drewnianym domu, pofabrycznej hali dawnych zakładów włókienniczych, hali zdjęciowej "filmówki" oraz na peryferyjnych ulicach miasta.

Ostatnie zdjęcia realizowano w Muzeum Książki Artystycznej. Filmowcy zostawili w Łodzi około 4 mln zł.

d294hjc

Film "House" to kolejny dowód na filmową sławę Łodzi.

"Cieszę się, że zainteresowanie filmowców naszym miastem stale wzrasta" - powiedział prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, który w piątek zwiedzał plan zdjęciowy.

Amerykanie zapowiedzieli kręcenie w Łodzi kolejnych filmów. Zdaniem producenta filmu, Joe Goodmana, Łódź znakomicie "gra" amerykańskie miasto... a współpraca z polską ekipą układała się znakomicie.

Reżyser Robby Henson uważa, że w Łodzi znajduje się wiele budynków, które mają szczególny charakter i idealnie nadają się do kręcenia thrillerów.

d294hjc

Akcja "House" rozgrywa się na prowincji w stanie Alabama. Dwie pary prześladowane przez szaleńca znajdują schronienie w leżącym na uboczu domu - jak sądzą - całkiem opuszczonym. Szybko odkrywają jednak, że nie są sami, a stali lokatorzy nie są życzliwie nastawieni do gości.

Obok Michaela Madsena w filmie występują także Lew Temple i Bill Moseley ("Bękarty diabła")
, Leslie Easterbrook (sierżant Callahan z "Akademii Policyjnej") i Reynaldo Rosales ("Law and Order", "Smallville")
. W obrazie pojawią się także polscy aktorzy m.in. Weronika Rosati i Paweł Deląg.

Autorem zdjęć do filmu jest Marcin Koszałka ("Pręgi", "Kochankowie z Marony")
, a scenografię przygotował Wojciech Żogała ("Mistrz", "Edi")
. Premiera filmu odbędzie się w USA w przyszłym roku.

"House", będący ekranizacją bestsellera Teda Dekkera i Franka Perettiego, powstaje dla studia 20th Century Fox na zlecenie amerykańskiej firmy Namesake Entertainment.

Realizacją filmu w Polsce zajmował się More Entertainment - spółka producentów Marka Śledziewskiego i Wojciecha Frykowskiego, którzy już po raz drugi pracowali z Amerykanami. W ubiegłym roku ta sama ekipa zrealizowała w łódzkiej scenerii dreszczowiec "Thr3e".

d294hjc

Podziel się opinią

Share
d294hjc
d294hjc