Trwa ładowanie...
d1q6fg7

Andy Samberg

Najnowsze informacje
4.8
(5 głosów)
Oceń:
d1q6fg7

Amerykański aktor komediowy, raper, scenarzysta. Najbardziej znany jako członek komediowej grupy The Lonely Island oraz z udziału w słynnym programie „Saturday Night Live”. Ostatnio znany z udzielenia głosu w filmie animowanym „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”.

Andrew "Andy" David Samberg urodził się 18 sierpnia 1978 roku w Berkeley w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Jego matka, Margie Samberg (z domu Marrow) była szkolną nauczycielką, natomiast ojciec Joe Samberg, fotografem.

* Jako dziecko, Samberg odkrył program rozrywkowy „Saturday Night Live”, po kryjomu oglądając telewizję, w tajemnicy przed rodzicami.*Program stał się jego obsesją, a jego zamiłowanie do komedii i odgrywanie roli klasowego komika, wzbudzało niepokój jego szkolnych nauczycieli, którzy martwili się, że Andy nie jest wystarczająco skupiony na nauce.

W szkole średniej skierował swoje zainteresowanie w kierunku pisania. Samberg ukończył Berkeley High School w 1996 roku. Następnie poszedł do collage’u UC Santa Cruz, a po dwóch latach przeniósł się na studia do Nowojorskiej Szkoły Filmowej. Kręcił tam różne, eksperymentalne filmy.

Andy jest członkiem komediowej grupy The Lonely Island (razem z Jormą Taccone i Akivą Schafferem), która zadebiutowała w 2009 roku albumem „Incredibad”.* W 2005 roku trio zaczęło pracować dla programu „Saturday Night Live”. Samberg występował również w reklamie Pepsi z Justinem Timberlake’iem emitowanej podczas finału Super Bowl XLII. Był także prowadzącym gali nagród 2009 MTV Movie Awards.*

W 2009 roku udzielił głosu w filmie animowanym „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”. Wcielił się w postać ‘Baby’ Brenta.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q6fg7
d1q6fg7
d1q6fg7