Trwa ładowanie...
d2ntyad

Ann Magnuson

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Charleston, West Virginia

Filmografia:
Dyskografia:

The Luv Show
Pretty Songs & Ugly Stories
The Power of Pussy
Double Bummer
Dream Girl
The Jobriath Medley

d2ntyad

Ann Magnuson to amerykańska aktorka, artystka, także klubu nocnego, która urodziła się 4 stycznia 1956 roku w Charleston, West Virginia. Matka Ann Magnuson była dziennikarką a ojciec prawnikiem. Miała brata, Bobby'ego, który zmarł w 1988 roku w wyniku AIDS.

Ann Magnuson – życiorys i kariera zawodowa

Ann Magnuson uczęszczała do Holz Elementary i George Washington High School w Charleston. Po ukończeniu studiów w Denison University w 1978 roku Ann Magnuson przeniosła się do Nowego Jorku i była DJ-ką i artystą w Klubie 57 i Mudd na Manhattanie około 1979 roku, do wczesnych lat osiemdziesiątych. Na przełomie lat 70. i 80. Ann Magnuson prowadziła Klub 57. Mieścił się on w piwnicy polskiego kościoła narodowego.

Stworzyła takie postacie, jak Anoushka, sowiecka piosenkarka, ubrana w perukę i śpiewająca rosyjskie teksty do popowych standardów muzycznych oraz Pulsallama, której singiel z 1982 roku "Diabeł żyje w ciele mojego męża" był żartobliwym lamentem gospodyni, której małżonek wydaje się być opętany.

Później, w latach dziewięćdziesiątych, Ann Magnuson stanęła na czele satyrycznego heavy metalowego zespołu Vulcan Death Grip.

Debiut filmowy Ann Magnuson miał miejsce w filmie Vortex w 1982 roku. Najciekawsze role filmowe Ann Magnuson to agentka nieruchomości w filmie Panic Room, matka Alana w Small Soldiers, madam w Tank Girl, była żona Mela Gibsona w Tequila Sunrise, była dziewczyna Toma Berengera w Love at Large, sekretarka w Clear and Present Danger i seksowna ofiara wampira Davida Bowie w The Hunger.

W latach 2007 i 2008 Ann Magnuson występowała w kabarecie Dueling Harps z Adamem Dugasem, Mią Theodoratus i Alexandrem Rannie. W 2009 r. Magnuson przygotowała występ Back Home Again (Dreaming of Charleston) na potrzeby Charleston West Virginia FestiVall.

W 2002 roku Ann Magnuson poślubiła architekta Johna Bertrama. Zamieszkała w dzielnicy Eastside w Los Angeles w Silver Lake, w domu zaprojektowanym przez Richarda Neutra.

Ann Magnuson – ciekawostki

Ann Magnuson była wokalistką undergroundowego zespołu eksperymentalnego Bongwater w latach osiemdziesiątych. Zespół zakończył działalność w 1991 roku. W połowie lat dziewięćdziesiątych kontynuowała swoją muzyczną karierę, tworząc album The Luv Show.

Podczas jednego z występów w Ritz w Nowym Jorku na scenę wskoczył "fan" i próbował zerwać perukę Ann Magnuson.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ntyad
d2ntyad
d2ntyad