Trwa ładowanie...
14-08-2006 19:04

Artur Barciś: Urodziny i premiera na scenie

Artur Barciś: Urodziny i premiera na scenie
dz7or74
dz7or74

Artur Barciś i Beata Fudalej wystąpią w głównych rolach w spektaklu "Rozkłady jazdy", który powstał na podstawie sztuki kultowej postaci czeskiego kina i teatru - Petra Zelenki. Przedstawienie miało swoją premierę w sobotę, 12 sierpnia, w Teatrze na Woli. Reżyseruje Agnieszka Lipiec-Wróblewska.

Przedstawienie - farsa o teatrze - opowiada o kondycji współczesnego aktora. "Rozkłady jazdy" to historia dwojga aktorów usiłujących doprowadzić ostatnie przedstawienie sztuki "Chińczycy" Michaela Frayna do szczęśliwego zakończenia.

Tych dwoje musi zagrać spektakl, w którym początkowo występowało kilku aktorów. Rodzi to wiele groteskowych sytuacji.

Artur Barciś, który wcieli się w jedną z głównych ról, warszawską premierę przeżył podwójnie, bo jest ona równocześnie dniem jego 50. urodzin. "Kiedy przeczytałem tę sztukę, nie wahałem się ani chwili. Takie sztuki rzadko się zdarzają. Jest potwornie śmieszna, ale ociera się o dramat psychologiczny" - mówił Artur Barciś podczas lipcowej konferencji prasowej w Teatrze na Woli.

dz7or74

Zaznaczył, że oboje z Beatą Fudalej grają w przedstawieniu po cztery postaci.

Autor sztuki Petr Zelenka - reżyser i scenarzysta - podbił czeską i międzynarodową publiczność filmami "Guzikowcy" (1997), "Samotni" (2000, w reżyserii Davida Ondriczka) i "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" (2005).

Zelenka odnosi też sukcesy jako dramaturg. Teatralna wersja "Opowieści..." przez cztery sezony nie schodziła z afisza małego teatru w praskiej dzielnicy Dejvice.

dz7or74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz7or74