Trwa ładowanie...
d17fgck

Baader - Meinhof

Najnowsze informacje
2.9
(28 głosów)
Oceń:
d17fgck

Scenarzysta i producent Bernd Eichinger („Pachnidło” i „Upadek” ) wraz z reżyserem Uli Edelem („Piekielny Brooklyn”) przenieśli na ekran powieść Stefana Austa. „BAADER – MEINHOF” to oparty na faktach obraz krwawych i niespokojnych lat działalności grupy terrorystycznej RAF, która powstała w Niemczech w latach 70-tych. Film otrzymał nominację do tegorocznych Złotych Globów w kategorii: „Najlepszy Film Zagraniczny”.

Podczas wizyty Szacha Iranu w Berlinie dochodzi do krwawo stłumionych przez policję zamieszek na ulicach miasta. To stanie się iskrą, która poderwie dwoje młodych ludzi: Andreasa Baadera (w tej roli Moritz Bleibtreu, którego ostatnio można było obejrzeć w filmie braci Wachowskich „Speed Racer”) i Ulrike Meinhof (zagrana przez Martinę Gedeck, znaną z filmów m.in.: „Dobry Agent” i „Życie na podsłuchu”) do stawienia oporu przeciwko prawicowym tendencjom polityki rządu i stanie się przyczyną powołania tajnej organizacji.

Wkrótce znana ona będzie całemu światu jako RAF (Red Army Faction – Frakcja Czerwonej Armii), odpowiedzialna w latach 70 – tych za zamachy bombowe, kradzieże i morderstwa. Działalność RAF doprowadziła w 1977 r. do poważnego kryzysu w państwie, zwanego „niemiecką jesienią”.

„Baader – Meinhof” to dynamiczny i pełen dramatyzmu obraz powstania jednej z najsłynniejszych organizacji terrorystycznych ubiegłego stulecia. Świetna praca kamery Rainera Klausmanna, autora zdjęć do tak znaczących tytułów niemieckiej kinematografii jak „Upadek”, „Głową w mur” czy „Eksperyment”. Pełen dramatyzmu obraz przemian społecznych i portret dwójki ludzi, których skutki działań wpłynęły na historię naszego współczesnego świata.

Baader - Meinhof
Tytuł oryginalny

Baader Meinhof, Der

Gatunek

biograficzny, dramat, historyczny, kryminał

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

20.03.2009

Czas trwania

150 min.

Obsada
d17fgck

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17fgck
d17fgck
d17fgck