Trwa ładowanie...
07-12-2016 07:25

"Balerina" w kinach od 20 stycznia

"Balerina" to pierwszy pełnometrażowy film animowany o potędze marzeń, które spełniają się na tanecznym parkiecie.

Share
"Balerina" w kinach od 20 styczniaŹródło: Materiały prasowe
d3ao5qa

11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Kamila, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

Za choreografię w filmie odpowiadają Aurelie Dupont i Jeremie Belingard, gwiazdy Opery Paryskiej.

W polskiej wersji językowej usłyszymy Julię Kamińską, Antka Królikowskiego, Annę Guzik, Radosława Pazurę, Olgę Kalicką i innych.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Jestem podekscytowana faktem, że mogę wziąć udział w dubbingu do Balleriny, ponieważ to pierwszy film kinowy, w którym użyczam głosu. Cieszę się tym bardziej, że wcielam się w tak barwną postać. Poza tym praca w dubbingu to dla mnie za każdym razem niesamowita przygoda - mówiła Olga Kalicka, która jako pierwsza odwiedziła studio dubbingowe.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Aktorka wciela się w rolę Kamili – rozkapryszonej, zadzierającej nosa dziewczynki, której największym marzeniem jest zatańczyć na deskach Opery Paryskiej… nawet gdyby po drodze do jego zrealizowania miała połamać rywalkom nogi. Taniec jest wielką pasją Kalickiej, przyznaje, że w dzieciństwie jak większość dziewczynek marzyła, o tym by zostać baletnicą. I w pewnym sensie udało jej się to zrealizować, zajęła bowiem drugie miejsce w ostatniej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wystarczy kilka dźwięków a jej spódnica zaczyna wirować i serce rwie się do tańca. Felicja to sierotka, której największym marzeniem jest zatańczyć na deskach Opery Paryskiej. Czy je spełni? Felicja przemówi głosem Julii Kamińskiej.

d3ao5qa

- Bardzo lubię filmy animowane, niesamowicie je przeżywam razem z bohaterami. Gdzieś tam w środku jestem jeszcze dzieckiem – opowiada o swoim udziale w dubbingu Kamińska. - Praca w dubbingu to dla mnie śmieszna przygoda. Jako dziecko zazdrościłam osobom, które użyczały głosu w animacjach, że wiedzą wcześniej co będzie się działo. I teraz jestem tutaj! Wiem co wydarzy się w Balerinie. To jest spełnienie moich marzeń!

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Anna Guzik i Antek Królikowski również dołączyli do obsady dubbingowej filmu o tym, że marzenia mają ogromną moc! „Balerina” tanecznym krokiem wejdzie do kin 20 stycznia.

Filmowa Odetta przypaliła już skrzydła, próbując wlecieć na szczyt. W jej oczach na nowo pojawia się blask, kiedy w Operze Paryskiej pojawia się Felicja. Odetta obiecuje, że pomoże jej spełnić się jako tancerka. Marzenie przechodzi z jednej baletnicy na drugą. W rolę byłej tancerki wcieliła się Ania Guzik, która w 2007 roku odniosła sukces w tanecznym show „Taniec z Gwiazdami”. Aktorka lubi pracę głosem, ponieważ daje zupełnie inne możliwości, niż ta przed kamerą. - Dubbing jest dla mnie inną odsłoną działalności artystycznej. Tutaj kreuję postać tylko i wyłącznie swoim głosem, czyli moje ciało i mimika nie biorą udziału w tej pracy, to bardzo duże wyzwanie dla aktora.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Antek Królikowski z dużym zaangażowaniem podchodzi do pracy w dubbingu, tym bardziej, że ma dla kogo się starać. - Nieczęsto mam okazję występować w dubbingu, ale jeśli tak się zdarza to bardzo to lubię, bo jest to dla mnie przede wszystkim świetna zabawa, ogromna frajda. Szczególnie, że potem mogę zobaczyć ten film razem z rodzeństwem. W filmie „Balerina” użycza głosu Wiktorowi – najlepszemu przyjacielowi tytułowej bohaterki, który tak jak ona przyjeżdża do Paryża po to, by spełnić swoje największe marzenie. Jednak Wiktor nie chce tańczyć, a zostać słynnym konstruktorem.

d3ao5qa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ao5qa
d3ao5qa