Trwa ładowanie...
d1kqekz

Blue Highway

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1kqekz
Share
Zdjęcie

"Blue Highway" to kino drogi w najlepszym wydaniu. On, ona i Ford Explorer z dmuchanym materacem. Wystarczy wsiąść do auta z Kerry i Dillonem i dać się ponieść filmowej trasie przez Stany Zjednoczone, od Alabamy po Los Angeles.

Dillon rozpoczyna właśnie nowe życie w Kalifornii. Kerry towarzyszy mu w drodze z Alabamy do nowego domu. Lubią swoje towarzystwo i zanim będę zmuszeni rozstać się na dłużej odbywają nieśpieszną podróż szlakiem ulubionych filmów. Wolni, szczęśliwi, spontaniczni zatrzymują się po drodze pod byle pretekstem. Odkrywają Stany i siebie nawzajem. Romans przeplata się z czarnym humorem i absurdalnymi sytuacjami. Ich Ameryka to nieskończony plan filmowy, pełen kadrów znanych z kinowego kanonu, który dzięki entuzjazmowi i niezobowiązującej atmosferze aranżowanej przez głównych bohaterów zauroczy nas od nowa.

Film "Blue Higway" prezentowany był jesienią 2013 roku na American Film Festival we Wrocławiu. Jego twórca, Kyle Smith (w jednej czwartej Polak), gościł na pokazach filmowych i podbił serca publiczności swoją charyzmą i otwartością. Reżyser dorastał w Columbii w stanie Missouri. Studiował w szkole filmowej, ale zajmował się tam nie tylko produkcją filmów, lecz również krytyką filmową. Jego debiutancka, godzinna komedia futbolowa „Indycze rozgrywki" ("Turkey Bowl") została bardzo dobrze przyjęta na festiwalu SXSW w 2011 roku. Serwis indiewire.com określił wtedy reżysera jako „następcę Roberta Altmana”.

Główną rolę żeńską w filmie zagrała wschodząca gwiazda kina amerykańskiego Kerry Bish (ur. 1984, Nowa Zelandia), aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. W stanach Zjednoczonych najbardziej znana z roli Lucy Benet w dziewiątej serii serialu "Hoży doktorzy" ("Scrubs"). Bishé zadebiutowała na ekranie w 2007 roku , wcielając się w rolę Sarah Ronson w niskobudżetowej produkcji "The Half Life of Mason Lake". Następnie można ją było zobaczyć w produkcjach "Szczęśliwy powrót" oraz "Seks w wielkim mieście". Zagrała w trzech filmach Eda Burnsa: "The Fitzgerald Family Christmas", "Newlyweds" i "Miły gość Johnny" oraz "Operacji Argo" Bena Afflecka. Wystapiła w dwóch filmach fabularnych Kyle'a Smitha: "Blue Highway" i "Indycze rozgrywki". W 2013 roku zagrała w czterech filmach: "Grand Piano", "Goodbye World", "Max Rose" oraz "Blue Highway". W 2014 roku będzie ją można zobaczyć m.in. w serialu telewizyjnym Halt & Catch Fire, gdzie zagra jedną z głównych ról.

Film wejdzie do kin 7 marca, a przedpremierowo będzie prezentowany w wybranych kinach w Walentynki.

Blue Highway
Tytuł oryginalny

Blue Highway

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

07.03.2014

Czas trwania

71 min.

Obsada
d1kqekz

Podziel się opinią

Share
d1kqekz
d1kqekz
d1kqekz
d1kqekz