Trwa ładowanie...
d2k6v6h

Borgman

Najnowsze informacje
2.0
(1 głos)
Oceń:
8
9
d2k6v6h

„Borgman” to mroczny i zaskakujący akcją, doskonale zagrany thriller, nominowany do Złotej Palmy ubiegłorocznego Festiwalu w Cannes, a także holenderski kandydat do Oscara 2014. To także najbardziej kontrowersyjny film festiwalu w Cannes 2013, gorąco dyskutowany przez krytyków i dziennikarzy! Trzech uzbrojonych mężczyzn z księdzem na czele urządzają polowanie. Ofiarą jest dziki, zarośnięty mężczyzna, który chowa się w labiryncie podziemnych korytarzy w lesie. Borgman budzi się, gdy włócznia jednego z myśliwych trafia w łóżko, tuż przy jego twarzy. Udaje mu się uciec.

Borgman trafia do zamożnej dzielnicy na przedmieściach. Dzwoni do drzwi dużej willi. W progu pojawia się kobieta, którą prosi o pomoc. Ta jednak bez wahania zamyka mu drzwi przed nosem. W kolejnym domu spotyka Richarda (Jeroen Perceval), młodego producenta filmowego. Kiedy ten nie chce wpuścić go do domu, Borgman twierdzi, że żona Richarda opiekowała się nim w przeszłości. Marina (Hadewych Minis) zaprzecza, Richard traci kontrolę i dotkliwie bije niechcianego gościa. Borgman nieprzytomny zostaje na trawniku. Marina wymyka się z domu chcąc pomóc rannemu, ale okazuje się, że Borgman zniknął.

Wieczorem wracają ze szkoły dzieci Richarda i Mariny: Izolda (6), Leo (7) i Rebecca (​​9). Towarzyszy im niani Stine. Richard musi wrócić do pracy. Marina jest zdenerwowana - krąży po domu nie mogąc znaleźć sobie miejsca. Kiedy odkrywa, że ranny Borgman ukrywa się w domu, pozwala mu się wykąpać i – w tajemnicy przed mężem - organizuje dla niego miejsca do spania w letnim domu w ogrodzie. Kiedy Stine przypadkowo spotyka nieznajomego, Marina nakazuje jej milczenie.

Następnego dnia Richard próbuje przeprosić żonę ofiarowując jej drogi diamentowy naszyjnik. Izolda twierdzi, że widziała magika, ale nikt nie zwraca uwagi na słowa dziewczynki. Wbrew ustaleniom, Borgman nie zamierza opuścić nowego domu.

Marina niepostrzeżenie staje się pionkiem w ręku obcego mężczyzny. Jej świat zaczyna się rozpadać.

W nocy, gdy Stine i rodzice śpią, Borgman zakrada się do dzieci i opowiada im historię o białym dziecku, które unosi się nad chmurami.

Borgman pozbywa się ogrodnika, aby - ogolony i dobrze ubrany - zająć jego miejsce. Tylko Marina rozpoznaje w nim tajemniczego nieznajomego.

Borgman
Tytuł oryginalny

Borgman

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

Belgia

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

28.02.2014

Czas trwania

113 min.

Obsada
d2k6v6h

Podziel się opinią

8
9

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k6v6h
d2k6v6h
d2k6v6h