Trwa ładowanie...
d4lnpzg
Aktualności

Borys Lankosz adaptuje polskie bestsellery

Share
d4lnpzg

Borys Lankosz stanie za kamerą filmowych wersji powieści "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego oraz "Ciemno, prawie noc" Joanny Bator.

Reżyser "Rewersu" już wiosną 2014 roku przystąpi do zdjęć kontynuacji "Uwikłania", które w 2011 roku zostało przeniesione na duży ekran przez Jacka Bromskiego. "Ziarno prawdy" to opowieść o kolejnej sprawie prokuratora Teodora Szackiego. Akcja rozgrywa się wiosną 2009 roku w Sandomierzu. Śledztwo dotyczy śmierci działaczki społecznej, kobiety o nieskazitelnej reputacji. Ważnym kontekstem staje się bolesny splot relacji polsko-żydowskich oraz historia, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej.

Następnie Borys Lankosz przeniesie na duży ekran książkę "Ciemno, prawie noc", za którą Joanna Bator w tym roku odebrała nagrodę Nike. To nawiązująca do stylistyki powieści gotyckiej historia reporterki Alicji Tabor, która wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Zdjęcia do filmu na początku 2015 roku.

Ostatnio Lankosz pracował przy serialu kryminalnym "Paradoks".

d4lnpzg

Podziel się opinią

Share
d4lnpzg
d4lnpzg