Trwa ładowanie...
d4gdnmk

Broken

Najnowsze informacje
4.5
(1 głos)
Oceń:
d4gdnmk

„Broken” to brytyjski film dramatyczny z 2012 roku w reżyserii Rufusa Norrisa. Scenariusz napisał Mark O'Rowe, a muzykę skomponowała grupa Electric Wave Bureau. Za produkcję odpowiadają Tally Garner, Nick Marston oraz Bill Kenwright. Obraz miał premierę podczas festiwalu w Cannes.

Skunk ma 11 lat i choruje na cukrzycę. Wakacje właśnie się zaczęły i jej dni wypełnia beztroska. Niestety, pewnego dnia pan Oswald, brzydki sąsiad mieszkający naprzeciwko, bije Ricka, słodkiego, ale emocjonalnie niestabilnego chłopaka z sąsiedztwa. Dziecięca niewinność Skunks nagle znika, a ona nie jest w stanie nic z tym zrobić. Jej dom, sąsiedztwo i szkoła stają się środowiskiem pełnym niepewności i skomplikowanym, a jej przyszłość wypełnia nieprzewidywalność.

Jedyną ulgę przynosi kontakt w Rickiem – słodkim, ale zaburzonym chłopakiem. Kontakt z nim sprawia, że Skunks dostrzega dla siebie nową szansę. Może zostać tu, gdzie znajduje się obecnie lub opuścić to miejsce. Może żyć, a może umrzeć. „Broken” to film, który bada siłę miłości, idealizowanej, nieodwzajemnionej, niechcianej oraz bezwarunkowej – zawsze jednak silnej i wszechogarniającej.

Film był nominowany w 9 kategoriach do Brytyjskiej Nagrody dla Filmów Niezależnych w 2012 roku. Debiut Rufusa Norrisa „Broken” został również nominowany do Europejskich Nagród Filmowych ( EFA) do European Discovery 2012 – Prix FIPRESCI. Nagroda przyznawana jest co roku i wyróżnia autora pełnometrażowego debiutu.

W filmie „Broken” w rolach głównych zagrali: Eloise Laurence jako Skunk, Tim Roth jako Archie, Cillian Murphy jako Mike Kiernan, Rory Kinnear jako Bob Oswald, Zana Marjanovic jako Kasia, Robert Emms jako Rick Buckley.

Broken
Tytuł oryginalny

Broken

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

25.01.2013

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gdnmk
d4gdnmk
d4gdnmk