Trwa ładowanie...
d12vn3p

Był sobie pies 2

Najnowsze informacje
3.9
(16 głosów)
Oceń:
"Był sobie pies 2" to amerykański komediodramat w reżyserii Gaila Mancuso. Scenariusz produkcji powstał na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Williama Bruce'a Camerona. Obraz kontynuuje wydarzenia z poprzedniej części serii, "Był sobie pies", która trafiła na duży ekran w 2017 roku. W głównych rolach w produkcji wystąpili Dennis Quaid, Marg Helgenberger, Betty Gilpin, Kathryn Prescott i Henry Lau.
d12vn3p
41
15
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Był sobie pies 2 - opis fabuły

Fabuła filmu "Był sobie pies 2" opowiada historię czterech wcieleń pewnego czworonoga i kilku opiekujących się nim osób. Bohateriami są kolejno Bailey, Molly, Big Dog oraz Max. Pierwsza część opowiada historię Bailey, mieszanki bernardyna i owczarka, który mieszka ze swoimi opiekunami: Ethanem, jego żoną Hannah, ich dwuletnią wnuczką Clarity "CJ" June i jej matką Glorią. Bailey, który porozumiewa się z widzami poprzez swoje myśli, ma wyraźnią słabość do małej CJ. Gloria natomiast zostaje ukazana jako niekompetentna matka, która nienawidzi psów i wciąż tkwi w żałobie po swoim zmarłym chłopaku. Ethan wkrótce odkrywa guz na brzuchu Bailey, a weterynarz stwierdza, że musi zostać uśpiony.

Siedem lat później Bailey odradza się jako Molly, która żyje w schronisku dla zwierząt. Pewnego dnia widzi chłopaka o imieniu Trent, jego brata Rocky'ego oraz CJ, która ma obecnie dziewięć lat. Molly, pamiętając o przysiędze danej Ethanowi, wybiega ze schroniska za CJ, która zabiera ją do apartamentu jej matki. Dziewczyna ukrywa psa, jednak Gloria dowiaduje się o całej sytuacji. Mimo tego kobieta daje się ubłagać, aby Molly została z nimi w domu. W toku wydarzeń CJ zaprzyjaźnia się z chłopakiem o imieniu Shane, który ma na nią bardzo zły wpływ. Wkrótce dziewczyna otrzymuje kuratelę za picie alkoholu jako osoba nieletnia, a także wychodzi na jaw, że Shane się nad nią znęca. Ostatecznie Molly ginie w wyniku wypadku.

Bailey odradza się kolejny raz, tym razem jako mastif o imieniu Big Dog, który żyje ze swoim opiekunem o imieniu Joe. Big Dog nie ma złego życia, jednak bardzo tęskni za CJ. Pewnego dnia CJ, już jako młoda kobieta, przychodzi do sklepu prowadzonego przez Joeya i Big Dogowi nie udaje się tym razem pozostać z nią. Wkrótce Big Dog umiera z tęsknoty i odradza się jako Max, terrier.

Pies gryzie każdego, kto chce go zaadoptować i cierpliwie czeka na to, aż CJ zjawi się w schonisku w Nowym Jorku. Ostatecznie ta się pojawia i adoptuje go, a w toku wydarzeń Max wyczuwa, że Trent, z którym spotyka się CJ, ma raka. Ostatecznie CJ i Trent, już po chemioterapii, doczekali się wspólnego dziecka, Gloria odnawia kontakty z córką, jednak Ethan umiera razem z Maxem u swojego boku.

Był sobie pies 2 - bohaterowie, obsada

Głównym bohaterem filmu "Był sobie pies 2" jest Bailey, który odradza się potem jako Molly, Big Dog i Max. W oryginalnej wersji językowej głosu Bailey użyczył Josh Gad, natomiast w polskiej wersji myśli psiaka odczytywał Marcin Dorociński. W obsadzie filmu "Był sobie pies 2" pojawiają się między innymi takie postaci jak Ethan, Hannah, Gloria czy Clarity "CJ" June, w których wcielili się Dennis Quaid, Marg Helgenberger, Betty Gilpin oraz Katheryn Prescott.

Młodą CJ odegrała Abby Ryder Fortson, natomiast tę w wieku nastoletnim Emma Volk. W rolę Trenta, miłości CJ, wcielił się południowokoreański piosenkarz i aktor Henry Lau, niegdyś występujący w składzie grupy Super Junior-M. W filmie "Był sobie pies 2" z polskim dubbingiem, oprócz Marcina Dorocińskiego w roli lektora myśli Baileya, swojego głosu bohaterom udzielili Natalia Sisik, Aleksandra Furka, Wojciech Przybylski, Michał Będźmirowski, Paulina Będźmirowska i inni.

Był sobie pies 2 - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Był sobie pies 2" jest Gail Mancuso, który w swoim życiu współtworzył kilkanaście programów telewizyjnych rozrywkowych. Poprzednią część serii reżyserował natomiast Lasse Hallström. Kierownikiem produkcji na planie obrazu był kolejny raz Gavin Polone, a scenariusz filmu "Był sobie pies 2" stworzyli William Bruce Cameron, Cathryn Michon, Maya Forbes oraz Wally Wolodarsky. Pierwszy z wymienionych jest też twórcą powieści "A Dog's Journey", która była inspiracją do stworzenia filmu. Muzykę do filmu "Był sobie pies 2" stworzyli Mark Isham i Emily Bear.

Był sobie pies 2 - budżet, recenzje

W czerwcu 2017 roku Michael Wright z Amblin Entertainment potwierdził, że sequel filmu "Był sobie pies" jest oficjalnie w fazie przygotowań. Zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu 2018 roku, a odtwórcy głównych ról zostali przedstawieni kilkanaście dni wcześniej. Zwiastun "Był sobie pies 2" trafił do sieci w styczniu 2019 roku. Według stanu na 26 maja 2019 roku film "Był sobie pies 2" zarobił 46,5 miliona dolarów, w tym niecałe 15 milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Recenzje "Był sobie pies 2" okazały się być mieszane: w serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał 49 proc. pozytywnych recenzji, a na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 43/100.

Był sobie pies 2 - premiera

Premiera filmu "Był sobie pies 2" miała miejsce 17 maja 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Pierwotnie datą premiery był 3 maja 2019 roku, jednak produkcja została przesunięta o dwa tygodnie. Polska premiera "Był sobie pies 2" ma mieć miejsce 4 października 2019 roku. W naszym kraju film będzie prawdopodobnie dostępny zarówno w wersji lektorem, jak i z polskim dubbingiem.

Był sobie pies 2
Tytuł oryginalny

A Dog's Journey

Gatunek

familijny, komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

17.05.2019

Data polskiej premiery

04.10.2019

Czas trwania

108 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

41
15

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12vn3p
d12vn3p
d12vn3p