Trwa ładowanie...
d1gw2bz

Cafe de flore

Najnowsze informacje
3.1
(13 głosów)
Oceń:
Share
d1gw2bz

„Café de Flore” to kanadyjsko-francuski dramat komediowy z 2011 roku. Reżyserem i scenarzystą jest Jean-Marc Vallée, reżyser takich filmów jak „C.R.A.Z.Y.” czy „Młoda Wiktoria”. Za produkcję odpowiadają Pierre Even, Jean-Marc Vallée, Jean-Yves Robin oraz Nicole Hilaréguy. Autorem zdjęć jest Pierre Cottereau.

„Café de Flore” to opowieść o miłości i ludziach rozdzielonych przez czas i miejsce, ale połączonych w sposób głęboki i tajemniczy. Atmosferyczny, fantastyczny, tragiczny i niosący nadzieję film jest kroniką losów Jacqueline, młodej matki, wychowującej syna z zespołem Downa w latach 60. w Paryżu, i Antoine’a, niedawno rozwiedzionego popularnego DJ-a, mieszkającego współcześnie w Montrealu. Tym, co łączy te dwie historie, jest miłość – pełna euforii, obsesyjna, tragiczna, młodzieńcza i ponadczasowa.

W filmie „Café de Flore” w rolach głównych zagrali: Vanessa Paradis jako Jacqueline, Kevin Parent - Antoine Godin, Hélène Florent – Carole, Evelyne Brochu – Rose, Marin Gerrier – Laurent, Alice Dubois – Véronique, Evelyne de la Cheneliere – Amélie, Michel Dumont - Julien Godin, Linda Smith - Louise Godin, Joanny Corbeil-Picher – Juliette.

Cafe de flore
Tytuł oryginalny

Cafe de flore

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

19.10.2012

Czas trwania

120 min.

Obsada
d1gw2bz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gw2bz
d1gw2bz
d1gw2bz