Trwa ładowanie...

Chcesz umieć kręcić filmy? Zgłoś się na Warsztaty Filmowe!

Share
Chcesz umieć kręcić filmy? Zgłoś się na Warsztaty Filmowe!
d2w6rbk

Już po raz piąty Pomorska Fundacja Filmowa oraz Centrum Kultury w Gdyni rozpoczynają nabór kandydatów na Pomorskie Warsztaty Filmowe.

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu, od pisania scenariusza poprzez pracę z zawodowym aktorem i zdjęcia, aż po montaż i postprodukcję. W trakcie warsztatów powstanie jeden film krótkometrażowy, wspólne dzieło wszystkich uczestników. Będzie on napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową. Pracami będą kierować znakomici fachowcy, praktycy kina. Swój udział w warsztatach dotychczas potwierdzili scenarzysta Grzegorz Łoszewski [m.in. “Wszyscy święci”, “Komornik”] , pisarz Paweł Huelle [m.in. “Weiser Dawidek”, “Mercedes-Benz”], reżyser Wojciech Marczewski [m.in. “Zmory”, “Dreszcze”, “Ucieczka z kina WOLNOŚĆ”, “Weiser”] oraz montażyści Milenia Fiedler [m.in. “Sauna”, “Fuks”, “Weiser”, “Katyń”], i Rafał Listopad [m.in. “Oda do radości”, “Statyści”, “Katyń”].

Zainteresowani uczestnictwem w 5. Pomorskich Warsztatach Filmowych, na stronie internetowej www.fundacjafilmowa.pl odnajdą Wniosek Zgłoszeniowy, należy go wypełnić i wysłać. Drugim warunkiem wzięcia udziału w naborze na warsztaty jest dołączenie do Wniosku Zgłoszeniowego, w formie plików, scenariusza/pomysłu na film krótkometrażowy [od 2 do 10 stron] oraz krótkiej biografii ze zdjęciem. UWAGA, przesłany scenariusz/pomysł na film krótkometrażowy może być podstawą do realizacji etiudy warsztatowej. Zainteresowani kandydaci mogą również przedstawić swoje dotychczasowe, własne prace twórcze - literackie, filmowe, fotograficzne lub plastyczne, prace należy szczegółowo opisać, przygotować na płycie CD lub DVD oraz dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Pomorskiej Fundacji Filmowej [81-389 Gdynia, ul. Armii Krajowej 24] z dopiskiem WARSZTATY [wszystkie pliki prosimy zapisywać w popularnych formatach tekstowych - DOC, PDF, TXT, filmowych - AVI, MPG, MOV i graficznych - JPG, TIFF, PNG, BMP]. Wybrani przez
Komisję Selekcyjną kandydaci wezmą udział w drugim etapie naboru - rozmowie kwalifikacyjnej. Spośród wszystkich kandydatów Komisja Selekcyjna wyłoni maksymalnie dziesięciu uczestników, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty.

Na zgłoszenia i prace czekamy jedynie do 10 października 2008 roku!

d2w6rbk

W naborze na 5. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat, dobry pomysł na film oraz chce poświęcić trzy miesiące pracy nad realizacją etiudy filmowej. Przewidujemy 200 godzin intensywnych zajęć!

Warsztaty odbędą się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98, w trakcie pięciu sesji, w pięć weekendów, w okresie października, listopada i grudnia 2008 roku. Pierwsze zajęcia planowane są na weekend 24, 25 i 26 października.

Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 300 zł.

Szczegółowy program 5. Pomorskich Warsztatów Filmowych oraz Wniosek Zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.fundacjafilmowa.pl

Projekt jest wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

d2w6rbk

Podziel się opinią

Share
d2w6rbk
d2w6rbk