Trwa ładowanie...

Chiny: MI:3 - tak, Kod da Vinci - nie

Share
Chiny: MI:3 - tak, Kod da Vinci - nie
d468von

Hollywoodzki film Mission Impossible 3 ma wejść w przyszłym miesiącu do chińskich kin, jednak w wersji ocenzurowanej. Wcześniej władze kraju nakazały wycofać z kin kontrowersyjny obraz „Kod da Vinci”.

Pewne sceny Mission Impossible 3, którego część rozgrywa się w Chinach, wywołały sprzeciw władz i maja zostać z niego wycięte.

d468von

Premiera filmu w Chinach planowana jest na 20 lipca czyli ponad dwa miesiące po tym jak Mission Impossible 3 ukazał się w kinach w większości krajów Azji. W związku z tym w Chinach pojawiły się już pirackie kopie filmu. GALERIA SCEN Z 'MISSION IMPOSSIBLE 3' Produkcja, której budżet oceniany jest na 150 mln dolarów przyniosła już do tej pory 328 mln dolarów zysku z projekcji w krajach na świecie.

Mniej szczęścia miał obraz Kod da Vinci. Według władz w Pekinie, decyzja o wycofaniu filmu jest podyktowana tym, że „chciano zrobić miejsce dla rodzimych filmów chińskich”.

Zdaniem anonimowej przedstawicielki chińskiego przemysłu filmowego, prawdziwym powodem nakazu zdjęcia Kodu da Vinci z ekranów jest fakt, że władze nie chcą, aby odniósł on finansowy sukces w Chinach.

Według niej, ta amerykańska produkcja była na najlepszej drodze, aby stać się jednym z najbardziej dochodowych filmów zagranicznych w Chinach. KOD DA VINCI W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d468von

Podziel się opinią

Share
d468von
d468von