Trwa ładowanie...
d47z07k

Chłopiec z burzy

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Chłopiec z burzy", oryginalnie znane jako "Storm Boy", to australijski film familijny w reżyserii Shawna Seeta. Film jest adaptacją powieści Colina Thiele'a o tej samej nazwie. Opowiada on historię małego chłopca, który dorasta nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia ratuje on młode pelikany, z którymi się zaprzyjaźnia. Główne role w produkcji zagrali między innymi Geoffrey Rush, Jai Courtney i Finn Little.
d47z07k
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Chłopiec z burzy – opis fabuły

Fabuła filmu "Chłopiec z burzy" opowiada historię kilkuletniego Michaela. Chłopiec na co dzień mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży Michael znajduje trzy osierocone pelikany. Chłopiec postanawia im pomóc i w ten sposób między nimi rodzi się przyjaźń. Szczególnie przywiązany jest do jednego z ich, któremu nadał imię Pan Percival. Ich wspólna historia pokazuje, jak wiele ludzie mogą nauczyć się od zwierząt i odwrotnie. Pelikany wkrótce uczą się latać i wraz z Michaelem stawiają czoła kłusownikom polującym na dzikie ptaki.

Liczne przygody i wspólnie spędzony czas szybko zacieśniają więzi między Michaelem a Panem Percivalem. Ostatecznie przychodzi jednak moment, w którym chłopiec i zwierzę dorastają. To oznacza oczywiście rozstanie, które nie będzie należało do prostych... Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po latach Michael Kingsley (w tej roli Geoffrey Rush), już jako dorosły mężczyzna, powraca w rodzinne strony. Robi to, aby opowiedzieć wnuczce o swoim przyjacielu z młodości. Podsumowując swoje życie mężczyzna rozumie, że ta niezwykła opowieść jest najcenniejszą lekcją, jaką może jej przekazać.

Chłopiec z burzy – obsada, bohaterowie

Głównym bohaterem filmu "Chłopiec z burzy" jest Finn Little, który wystąpił w produkcji jako tytułowy chłopiec z burzy. Pojawił się on także w produkcjach "Angel of Mine" oraz "Tidelands". Ważną postacią jest również Mike Kingley, w którego rolę wcielił się Geoffrey Rush. W filmie zobaczymy też takich bohaterów jak Hideaway Tom, Fingerbone Bill, Madeline Downer czy Malcom Downer, których role odegrali odpowiednio Jai Courtney, Trevor Jamieson, Morgana Davies i Erik Thomson. Obsada filmu "Chłopiec z burzy" obejmowała też takich aktorów jak David Gulpilil, Bradley Trent Williams czy Natasha Wanganeen.

Chłopiec z burzy – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Chłopiec z burzy" jest Shawn Seet. W przeszłości tworzył on takie obrazy jak "Głębokie wody", "The Code", "Camp", "Morderstwo w dorożce", "Hiding" czy "Peter Allen: Not the Boy Next Door". Scenariusz filmu "Chłopiec z burzy" powstał z inicjatywy Justina Monjo. Film powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, której autorem jest Colin Thiele. Książka ukazała się na rynku w 1964 roku. Jej pierwszą adaptacją był film "Chłopiec z burzy" z 1976 roku. Muzyka z filmu "Chłopiec z burzy" jest dziełem Alana Johna, natomiast kinematografia i edycja spoczywały w rękach Bruce'a Younga i Denise Haratzis.

Chłopiec z burzy – budżet, recenzje

Budżet filmu "Chłopiec z burzy" określono na około 15 milionów dolarów. Mimo wysokich oczekiwań twórców produkcja okazała się komercyjną porażką. Obraz zarobił łącznie niewiele ponad 4 miliony dolarów, przez co środki zainwestowane w jego tworzenie i promocję nigdy się nie zwróciły.

Recenzje filmu "Chłopiec z burzy" okazały się stosunkowo pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes obraz uzyskał 66 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 67/100, co wskazuje na pozytywny odzew od krytyków. Produkcja została też dobrze przyjęta przez publikę, a w pierwszym z wymienionych serwisów uzyskała 78 proc. pozytywnych reakcji.

Chłopiec z burzy – premiera

Premiera filmu "Chłopiec z burzy", wydanego pod tytułem "Storm Boy", odbyła się 17 stycznia 2019 roku w Nowej Zelandii. W tym samym terminie produkcja ukazała się w Australii i Singapurze. Polska premiera filmu "Chłopiec z burzy" miała miejsce dzień później, 18 stycznia 2019 roku. W Stanach Zjednoczonych film trafił do kin 5 kwietnia. Pierwszy zwiastun filmu "Chłopiec z burzy" udostępniono 24 września 2018 roku. Uzyskał on kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń.

Chłopiec z burzy
Tytuł oryginalny

Storm Boy

Gatunek

familijny

Kraj produkcji

Australia

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

17.01.2019

Data polskiej premiery

18.01.2019

Czas trwania

99 min.

Obsada
d47z07k

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47z07k
d47z07k
d47z07k