Trwa ładowanie...
pete doherty
WKZ
04-10-2022 14:26

Chodziła za nim z kamerą przez 10 lat. Pete Doherty staczał się wtedy na dno

Pete Doherty i jego życiowa partnerka Katia de Vidas zapowiedzieli film dokumentalny, który pokaże smutną prawdę o niegdyś znanym, uwielbianym muzyku i aktorze. Doherty niedawno wyznał, że od grudnia 2019 r. jest "czysty", a film ma być ostrzeżeniem dla ludzi mających problem z narkotykami.

Pete Doherty chce ostrzec ludzi przed narkotykamiPete Doherty chce ostrzec ludzi przed narkotykamiŹródło: Instagram
d3gvok0
d3gvok0

- Nakręciłam ten film, aby uświadomić wszystkim konsekwencje uzależnienia u ludzi, niezależnie od tego, czy jesteś gwiazdą rocka, czy nie - powiedziała prasie Katia de Vidas o filmie "Peter Doherty: Stranger In My Own Skin". Dokument powstał na bazie ponad 200 godzin nagrań wykonanych przez nią na przestrzeni 10 lat.

Peter Doherty to 43-letni muzyk, autor tekstów, poeta, aktor z Hexham w Anglii, który zdobył sławę jako frontman kapeli The Libertines. Później zagrał w kilku filmach, takich jak "Spowiedź dziecięcia wieku", "The Wrong Ferrari" czy "The Second Coming". Jego zespół powstał pod koniec lat 90., ale dopiero po wydaniu debiutanckiego albumu w 2002 r. Doherty i spółka zaczęli zdobywać światową sławę. A on sam stał się jednym z najbardziej obiecujących muzyków rockowych z Wysp.

Niestety w parze z rosnącą popularnością szły kolejne problemy z prawem i uzależnieniem od narkotyków. Doherty w młodości handlował narkotykami, by spłacić długi wynikające z uzależnienia. A gdy znalazł się na dnie, świadczył usługi seksualne dorosłym mężczyznom.

Pete Doherty w filmie "Spowiedź dziecięcia wieku" (2012) Materiały prasowe
Pete Doherty w filmie "Spowiedź dziecięcia wieku" (2012)Źródło: Materiały prasowe

W czasie całej swojej kariery muzycznej wielokrotnie trafiał do aresztu za posiadanie narkotyków, prowadzenie samochodu pod wpływem i/lub bez odpowiednich uprawnień. Sądy skazywały go na kary pieniężne, choć czasem trafiał też na kratki na kilkanaście tygodni/kilka miesięcy. Doherty mówił otwarcie o swoim uzależnieniu m.in. od heroiny, kokainy, ketaminy i kilka razy trafiał na odwyk. Szybko jednak wracał do nałogu.

d3gvok0

Po przeprowadzce do Francji w 2019 r. zarzekał się, że przestał brać, bo nie ma tam tak łatwego dostępu do narkotyków jak w Wielkiej Brytanii. Ale w listopadzie został skazany przez francuski sąd na karę grzywny (10 tys. euro) i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu za posiadanie kokainy. W wywiadzie z 2022 r. opowiadał, że od grudnia 2019 r. jest "czysty".

Są popularne dzięki "Rolnik szuka żony"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3gvok0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gvok0