Trwa ładowanie...
dre71yw

Chopper

Najnowsze informacje
3.3
(44 głosy)
Oceń:
dre71yw

Jako młody mężczyzna Chopper Read marzy, aby stać się legendarnym kryminalistą. Po nieudanej próbie napadu dostaje bardzo surowy wyrok w dywizji H – najbardziej chronionej sekcji więzienia Melbourne's Pentridge, gdzie próbuje wzbudzić respekt wśród współwięźniów oraz sprowokować władze.

Usprawiedliwiając swoje szaleńcze zachowanie seriami kłamstw, zostaje w końcu zaatakowany przez swoją własną grupę i dźgnięty nożem przez najlepszego przyjaciela – Jimmiego Loughnana. Pozbawiony przyjaciół, w strachu przed dalszymi szykanami, obcina sobie uszy, by zostać przeniesionym z Dywizji H.

Osiem lat później zostaje zwolniony z więzienia. Jest chodzącym anachronizmem, powodowany poczuciem winy i wyrzutami sumienia, desperacko poszukuje ukrytego wroga i szybko dochodzi do punktu, w którym granice prawdy i fikcji zaczynają się zacierać.

W końcu w napadzie paranoi zabija znajomego kryminalistę – Sammiego Turka. Udaje mu się jednak uniknąć kary dzięki swojej nowej umiejętności – umiejętności opowiadania historii.

Chopper
Tytuł oryginalny

Chopper

Gatunek

biograficzny, dramat, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Australia

Rok produkcji

2000

Data światowej premiery

05.10.2007

Czas trwania

94 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dre71yw
dre71yw
dre71yw