Trwa ładowanie...
d3phxl7

Chris Klein

Najnowsze informacje
4.4
(21 głosów)
Oceń:
d3phxl7

Amerykański aktor filmowy, najbardziej znany z roli Chrisa "Oz'a" Ostreichera z serii komediowej „American Pie”.

Chris Klein (właściwie Frederick Christopher Klein) urodził się 14 marca 1979 roku w Hinsdale w stanie Illinois, w Stanach Zjednoczonych. Jest drugim z trojga dzieci inżyniera Freda Kleina i nauczycielki Terri Klein. Chris ma starszą siostrę Debbie (ur. 1978) i młodszego brata Timothy’ego (ur. 1982).

Gdy miał trzynaście lat przeprowadził się do Omaha, w stanie Nebraska. Do szkoły średniej uczęszczał do Millard West High School w Millard, w stanie Nebraska. Podczas gry w futbol amerykański pełnił tam funkcję quarterbacka i linebackera oraz występował w musicalu West Side Story jako Tony. Następnie wybrał studia teatralne w Texas Christian University w Fort Worth, w stanie Teksas.

W 1999 roku zadebiutował w zwariowanej komedii „Wybory” u boku Matthew Brodericka i Reese Witherspoon. W tym samym roku zyskał sławę jako beztroski nastolatek Chris "Oz" Ostreicher w komedii „American Pie, czyli sprawa dowcipna”. W 2001 roku zagrał w sequelu „American Pie 2”. W tym samym roku otrzymał hollywoodzką nagrodę jako Gwiazdor Jutra.

Widzieliśmy go także w remake`u kultowego "Rollerball". Zagrał główną rolę zmanierowanego Kelvina "Kelley'ego" Morse'a w melodramacie „Miejsce na Ziemi” (2000). Partnerował w tej produkcji Leelee Sobieski.

W 2001 roku zagrał postać Gilberta Noble w komedii romantycznej „Powiedz, że to nie tak”.Wystąpił także w sensacyjnym dramacie historyczno-wojennym „Byliśmy żołnierzami” (2002) jako porucznik Jack Geoghegan, dramacie kryminalnym „Odmienne stany moralności” (2003) z Ryanem Goslingiem oraz komedii „Szalony weekend” (2005) u boku Brendana Fehra. W 2009 roku zagrał Nasha w filmie SF pt. „Street Fighter: Legenda Chun-Li”.

Chris Klein prywatnie w roku 2000 spotykał się z Katie Holmes, obecnie żoną Toma Cruise’a.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3phxl7
d3phxl7
d3phxl7