Trwa ładowanie...
d4kr9tm

Ci, którzy żyją i umierają

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4kr9tm
Share

„Ci, którzy żyją i umierają” (niem. Die Lebenden) to austriacko-niemiecko-polski dramat z 2011 roku w reżyserii Barbary Albert, która jest także autorką scenariusza i producentką. Muzykę skomponował Lorenz Dangel.

25-letnia Sita (charyzmatyczna Anna Fischer) mieszka w Berlinie, studiuje, ma pracę w programie telewizyjnym, oczekuje wiele od życia. Jej ojciec z drugą żoną i synkiem mieszka w Wiedniu. Sita świętuje z nimi 95. urodziny ukochanego dziadka, gdy w mieszkaniu ojca znajduje zdjęcie dziadka w mundurze SS. Wbrew woli ojca dziewczyna zaczyna badać historię rodziny. Wyrusza w podróż nie tylko w przeszłość swoich najbliższych podczas drugiej wojny światowej, ale także w otchłań współczesnego społeczeństwa Europy. Wyprawa z Berlina do Wiednia, Warszawy i Rumunii będzie drogą do samopoznania i odkrywania własnej tożsamości, odpowiedzialności i nadziei.

Owacyjne przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu w San Sebastian film Barbary Albert podejmuje temat drugiego pokolenia sprawców Holocaustu. Młodych ludzi, którzy żyjąc w epoce dalekiej od wojennych czasów, nie mogą i nie chcą wyprzeć się historii swojego kraju. „Ci, którzy żyją i umierają” z wielką empatią i zrozumieniem przeprowadzają widza, wraz z główną bohaterką, przez ciernistą drogę oczyszczenia. Reżyserka nie bała się zadać żadnego z pytań, a to że nie na każde znalazła odpowiedź, jest jej wielkim zwycięstwem, które na długo zapada w pamięć.

Ci, którzy żyją i umierają
Tytuł oryginalny

Lebenden, Die

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

06.09.2013

Czas trwania

100 min.

Obsada
d4kr9tm

Podziel się opinią

Share
d4kr9tm
d4kr9tm
d4kr9tm
d4kr9tm