Trwa ładowanie...
jesteś bogiem
11-09-2012 15:23

"Ciarki na całym ciele!" - wideo-wywiad z Rahimem i Fokusem

W sieci dostępny jest wideo-wywiad z Rahimem i Fokusem, współzałożycielami legendarnej Paktofoniki. Klip zawiera premierowe fragmenty filmu „Jesteś Bogiem”, który zagości w kinach 21 września.

"Ciarki na całym ciele!" - wideo-wywiad z Rahimem i FokusemŹródło: Kino Świat
d2ikkoq
d2ikkoq

„To nasza historia i choć trudno zachować dystans, musimy przyznać, że efekt finalny jest rewelacyjny.” – tak Rahim i Fokus mówią o filmie „Jesteś Bogiem”. Porównywany do oscarowej „8 Mili” obraz, uchodzący za najbardziej wyczekiwaną polską produkcję ostatniej dekady, zagości w kinach 21 września.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten film w końcu powstał, bo istnienie samej książki ze scenariuszem, nie było do końca satysfakcjonujące. To tak jakby wydać liryki własnych kawałków, bez wydawania płyty.” – tak Rahim z PFK podsumował trwający ponad dekadę proces powstawania „Jesteś Bogiem”. Wydaje się jednak, że efekt finalny zrekompensował muzykom długie lata oczekiwań na premierę. „Twórcy zdołali przenieść na ekran jakieś pierwiastki naszych dusz i sprawili, że poczuliśmy się o dziesięć lat młodsi. Efekt jest piorunujący i już festiwal w Gdyni pokazał, że film zrobi trochę zamieszania na rynku.”

„Jesteś Bogiem” to porywająca historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy - zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika" - nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (znany z „Chrztu" i „Yumy", nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorociński (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za role w „Róży” i „Rewersie”), Przemysław Bluszcz („Zero”, „Yuma”) i Arkadiusz Jakubik („Dom zły”).

Obraz „Jesteś Bogiem” jest produkcją studia Kadr. Tak o filmie pisały media:

- "Kapitalny!" FILM
- "Najlepszy film festiwalu w Gdyni" KINO
- "Magnetyczny!" THE HOLLYWOOD REPORTER
- "Zostaje w głowie" GAZETA WYBORCZA
- "Warto było czekać dekadę!" WP.PL

d2ikkoq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ikkoq