Trwa ładowanie...
Megafon.pl

Clint Eastwood opowie o porwaniu Jessiki Buchanan

Clint Eastwood przymierza się do kolejnej filmowej biografii. Reżyser tym razem chce opowiedzieć prawdziwą historię Jessiki Buchanan.

Share
Clint Eastwood opowie o porwaniu Jessiki Buchanan
Źródło: Materiały prasowe
d1j8yoq

Amerykańska obywatelka Jessica Buchanan oraz pochodzący z Danii Poul Hagen Thisted zostali porwani przez piratów w Somalii, w październiku 2011 roku. Zakładnicy zostali odbici przez jednostki specjalne amerykańskiej armii w styczniu 2012 roku.

Brian Helgeland, który pracował z Eastwoodem przy obrazach "Krwawa profesja" i "Rzeka tajemnic", napisze scenariusz. Dzieło powstanie na podstawie pamiętników Buchanan, "Impossible Odds".

d1j8yoq

Ostatnie dzieło Clinta Eastwooda to "Sully" z Tomem Hanksem w roli głównej. Obraz stanowi biografię pilota Sully'ego Sullenbergera. Amerykański lotnik dokonał bohaterskiego czynu 15 stycznia 2009 roku, unikając katastrofy samolotu pasażerskiego, który wyleciał z nowojorskiego portu LaGuardia. Samolot napotkał na drodze klucz gęsi, jednak Sullenberger zdołał opanować maszynę i wylądował na rzece Hudson. Wszyscy pasażerowie oraz załoga zostali uratowani oraz bezpiecznie przetransportowani na ląd.

d1j8yoq

Podziel się opinią

Share
d1j8yoq
d1j8yoq