Trwa ładowanie...
d1syifp

Co przynosi przyszłość

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1syifp

Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię, jedna z najzdolniejszych młodych autorek europejskiego kina, Mia Hansen-Løve („Eden”), nakręciła studium psychologiczne kobiety po przejściach. Reżyserka wzorowała tę postać na własnej matce.

Hansen-Løve rolę Nathalie pisała od razu z myślą o Isabelle Huppert - gwiazdy światowego kina. Razem stworzyły unikatowy w kinie portret kobiety-Hioba. Czy tak jak on, mimo że spada na nią plaga nieszczęść, uda jej się przetrwać w wierze w siebie i w ludzi?

Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc się z tą narzuconą jej wolnością, Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie. Film toczy się wokół pytań o szczęście, powołanie i o to, czy ustalony tryb życia to wartość czy głupota. Przedstawia nie tylko poszukiwanie nowych dróg w życiu bohaterki, ale również rozważania na temat tego, czy i w jakim stopniu w codziennym życiu przydaje się filozofia.

Co przynosi przyszłość
Tytuł oryginalny

L'avenir

Gatunek

psychologiczny

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2015

Data światowej premiery

19.08.2016

Czas trwania

100 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1syifp
d1syifp
d1syifp