Trwa ładowanie...
06-08-2009 11:56

Co zobaczymy na Warszawskim Festiwalu Filmowym?

Co zobaczymy na Warszawskim Festiwalu Filmowym?
d1176pi
d1176pi

Warszawski Festiwal Filmowy obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Zaprezentowane zostaną m.in. filmy: “Dom zły”, “Zero” i “Galerianki”, które zagoszczą także na międzynarodowych festiwalach.

Jak co roku na przełomie czerwca i lipca selekcjonerzy wielkich jesiennych festiwali filmowych oglądali najnowsze polskie filmy podczas Pokazów Warszawskich, organizowanych przez Warszawską Fundację Filmową. Odbywające się od 2000 roku Pokazy są najskuteczniejszą imprezą promocyjną polskiego kina.

“Dom zły”, drugi film fabularny Wojciecha Smarzowskiego został zaproszony do głównego konkursu 22. edycji Tokyo International Film Festival, który odbywa się w dniach 17-25 października 2009. Festiwal w Tokio jest jedną z dwunastu najważniejszych imprez filmowych świata, należących do tzw. kategorii A. Główna Nagroda – Tokyo Sakura Grand Prix, to równowartość pięćdziesięciu tysięcy dolarów.

d1176pi

“Zero”, debiut Pawła Borowskiego, znajdzie się na 14. Festiwalu Filmowym w Pusan, największej imprezie w Azji (8-16 października 2009). Film został zaproszony do pierwszej edycji konkursu “Flash Forward”, gdzie główna nagroda wynosi dwadzieścia tysięcy dolarów.

“Galerianki”, debiut Katarzyny Rosłaniec zostanie zaprezentowany podczas odbywającego się w dniach 10-19 września Toronto International Film Festival, najważniejszej imprezie na kontynencie amerykańskim.

Warszawska Fundacja Filmowa jest organizatorem Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który w dniach 9-18 października 2009 będzie miał jubileuszową, 25. edycję.

d1176pi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1176pi