Trwa ładowanie...
d3jwmfz
d3jwmfz

Colaholic

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film animowany "Colaholic" to krótkometrażowe dzieło polskiego reżysera młodego pokolenia, Marcina Podolca.
Podziel się
Opinie
"Colaholic" to polski film krótkometrażowy Youtube.com - stopklatki

Colaholic – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu animowanego "Colaholic" jest Marcin. 26-latek jest rysownikiem, który od kilku lat uzależniony jest od coli. Ten gazowany napój towarzyszył mu od lat szkolnych. Pił go na przerwach, po treningu, podczas zabawy na podwórku, a w późniejszych latach na imprezach. Akcja filmu "Colaholic" rozgrywa się, gdy bohater rzuca nałóg, a przez to towarzyszy mu uczucie pustki i beznadziei. Ta strata porównywana jest nawet do niespełnionej miłości, co nadaje filmowi żartobliwego tonu wynikającego z nawiązania do komedii romantycznej.

Reżyserem filmu "Colaholic" jest Marcin Podolec, głos młodego pokolenia, który najczęściej podejmuje trudne dla niego tematy.

Colaholic – nagrody

Marcin Podolec za film "Colaholic" otrzymał nominację do Złotego Pegaza, przyznawanego w konkursie Animator, a także nominację w Konkursie Animacji MFF Ars Independent. Poza tym film doceniono nominacjami również w Konkursie Polskich Filmów Krótkich podczas festiwalu Transatlantyk, na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz na Festiwalu Młodzi i Film.

Zobacz inne najlepsze filmy krótkometrażowe 2018 roku.

Colaholic
Tytuł oryginalny

Colaholic

Gatunek

animacja, film krótkometrażowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

29.05.2018

Data polskiej premiery

29.05.2018

Czas trwania

11 min.

Muzyka

Podziel się opinią

Share
d3jwmfz
d3jwmfz
d3jwmfz
d3jwmfz