Trwa ładowanie...
d1z6d2t

Cudzoziemiec (2017)

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Cudzoziemiec" to thriller o wartkiej akcji. Opowiada o człowieku wiedzionym żądzą zemsty za śmierć swojej córki.
d1z6d2t
4
2
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Cudzoziemiec – zarys fabuły

Główny bohater filmu "Cudzoziemiec" to imigrant z Chin, który wiedzie spokojne życie, prowadząc niewielką knajpkę w południowym Londynie. Jego życie zmienia się diametralnie, gdy w zamachu terrorystycznym ginie jego ukochana córka Fan. Restaurator poprzysięga zemstę zamachowcom.

Chcąc wyznaczyć sprawiedliwość, Quan dociera do wiceministra Irlandii Północnej, który w przeszłości mógł być powiązany z północnoirlandzką bojówką. Wykorzystując metody typowe dla terrorystów, mężczyzna próbuje zmusić polityka do podania nazwisk zamachowców. Walka między zorganizowaną grupą przestępczą a zdesperowanym cudzoziemcem wyłoni tylko jednego zwycięzcę.

Cudzoziemiec – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Cudzoziemiec" powstały w Londynie i Larne, mieście w Irlandii Północnej.
  • Początkowo za reżyserię filmu "Cudzoziemiec" miał być odpowiedzialny Nick Cassavetes, twórca filmów takich jak "Bez mojej zgody" czy "Pamiętnik".
  • Fabuła filmu "Cudzoziemiec" oparta jest na książce "The Chinaman" z 1992 roku autorstwa Stephena Leathera.
  • Podczas kręcenia sceny wybuchu autobusu na londyńskim moście Lambeth Bridge, na policje wpłynęły dwa zawiadomienia o rzekomym zamachu terrorystycznym.
  • Film "Cudzoziemiec" to drugie spotkanie reżysera Martina Campbella i aktora Pierce'a Brosnana. Wcześniej w 1995 roku pracowali razem na planie filmu "Golden Eye".
  • Odtwórcy głównych ról w filmie "Cudzoziemiec", Jackie Chan i Pierce Brosnan są filmowo związani z historią "W 80 dni dookoła świata". Chińczyk wystąpił w filmie o tym tytule z 2004 roku, a Amerykanin w mini serialu telewizyjnym z 1989 roku.
  • Postać grana przez Pierce'a Brosnana, Liam Hennessy, została zainspirowana najprawdopodobniej osobami dwóch północnoirlandzkich polityków: Gerry'ego Adamsa i Martina McGuinessa. Pierwszy z nich nie tylko odpowiada bohaterowi wyglądem, ale również związany jest (choć nieoficjalnie) z dowództwem organizacji IRA. Brał udział w rozmowach, które doprowadziły do podpisania porozumienia między Wielką Brytanią a Irlandią Północną w 1998 roku. Adams nigdy jednak nie piastował urzędu przypisywanego fikcyjnemu Hennessy'emu. Tę funkcję pełnił właśnie Martin McGuinness, nazywany 'Rzeźnikiem z Bogside' (to określenie pada w filmie pod adresem Hennessy'ego).
  • Film "Cudzoziemiec" z 2017 roku to druga produkcja o takim tytule. W 2003 roku powstał film ze Stevenem Seagalem w roli głównej.

Zobacz również inne najlepsze filmy z Jackiem Chanem.

Cudzoziemiec (2017)
Tytuł oryginalny

The Foreigner

Gatunek

film akcji, thriller

Kraj produkcji

Chiny, USA, Wielka Brytania

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

24.09.2017

Czas trwania

114 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

4
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z6d2t
d1z6d2t
d1z6d2t