Trwa ładowanie...
d2risr9
Aktualności

"Czarownica" na szczycie polskiego box office

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Czarownica" na szczycie polskiego box office
(Walt Disney Pictures)
d2risr9

Angelina Jolie kradnie show. Za *"Czarownicę" zasługuje na nominację do Oscara! – napisał Marek Kuprowski , a jego słowa potwierdzili widzowie, którzy w pierwszy weekend kupili aż 140 tys. biletów na najnowszy film Disneya.*

Angelina po czterech latach nieobecności wróciła na polskie ekrany w wielkim stylu a „Czarownica” zanotowała najlepszy wynik otwarcia spośród wszystkich filmów w jej aktorskiej karierze.

Disney sprawił miłą niespodziankę na dzień dziecka wszystkim fanom, bo „Czarownica” nie tylko zbiera pochlebne recenzje, lecz także odnosi sukcesy kasowe w wielu krajach na świecie. Krytycy wychwalają przede wszystkim rolę Angeliny Jolie, ale zwracają również uwagę na pozostałych wykonawców, debiutującego reżysera i znakomite efekty specjalne.

d2risr9

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej Królewny”. Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya.

Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie.

d2risr9

Podziel się opinią

Share

d2risr9

d2risr9