Trwa ładowanie...
d4ard73

Człowiek delfin

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Człowiek delfin" to film dokumentalny opowiadający o życiu, badaniach i osiągnięciach znanego nurka, Jacquesa Mayola.
d4ard73
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Against Gravity

Człowiek delfin – tematyka dokumentu

Bohaterem filmu "Człowiek delfin" jest Jacques Mayol, zapalony nurek głębinowy. Jako pierwszy człowiek na świecie zanurzył się na głębokość 100 m metodą freedivingu, czyli na wstrzymanym oddechu. Podczas swojej kariery zdobył wiele tytułów i rekordów.

Hobby skłoniło Jacquesa Mayola do prowadzenia dokładnego studium ludzkich możliwości pod wodą. Sam dla siebie stanowił obiekt doświadczalny, dzięki czemu udało mu się opracować optymalną technikę nurkowania. Swoje badania umieścił w licznych publikacjach, które stały się swoistymi podręcznikami dla amatorów i profesjonalistów nurkowania.

Film dokumentalny "Człowiek delfin" opiera się na materiałach archiwalnych pochodzących ze zbiorów samego Jacquesa Mayola, a także na wypowiedziach krewnych, przyjaciół i bliskich współpracowników.

Człowiek delfin – ciekawostki

  • To już drugi film opowiadający losy Jacquesa Mayola. W 1988 roku powstał film fabularny "Wielki błękit" w reżyserii Luca Bessona, przy którego scenariuszu pracował sam bohater.
  • Odtwórca roli Jacquesa Mayola w filmie "Wielki błękit", Jean-Marc Barr, w dokumencie "Człowiek delfin" jest narratorem.
Człowiek delfin
Tytuł oryginalny

Dolphin Man

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Kanada, Francja, Grecja, Japonia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

28.10.2017

Data polskiej premiery

17.08.2018

Czas trwania

79 min.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ard73
d4ard73
d4ard73