Trwa ładowanie...
d3egkga
Aktualności

"Człowiek, który gapił się na kozy" - od piątku w kinach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
George Clooney
George Clooney (Forum Film)
d3egkga

Czarna komedia *"Człowiek, który gapił się na kozy" z Ewanem McGregorem i Georgem Clooneym w obsadzie oraz komediodramat "Zakochany Nowy Jork", w którym zagrali m.in. Orlando Bloom i Natalie Portman trafią w piątek do polskich kin.*

Film "Człowiek, który gapił się na kozy" (USA/Wlk. Brytania, reż. Grant Heslov) zrealizowano według książki Jona Ronsona. Oprócz McGregora i Clooneya, w obsadzie jest też m.in. Jeff Bridges.

Główny bohater, reporter Bob Wilton (McGregor), poszukując kolejnego sensacyjnego tematu, wpada na trop tajnej amerykańskiej jednostki wojskowej, złożonej z żołnierzy posiadających zdolności paranormalne i zajmujących się tzw. zdalnym postrzeganiem. Ich zmagania z wrogiem mają odbywać się głównie poprzez wpływanie na umysły przeciwników.

d3egkga

Wilton korzysta z informacji pochodzących od niejakiego Lyna Cassady'ego (Clooney), który twierdzi, że sam wchodził w skład tajemniczego oddziału. Dziennikarz trafia do obozu szkoleniowego prowadzonego przez zbuntowanego psychiatrę. Tam staje się uczestnikiem niezwykłej rozgrywki.

"Zakochany Nowy Jork" (Francja/USA) to z kolei zestaw krótkich filmowych historii, których tematem jest miłość. Są one dziełem grupy reżyserów, m.in. Fatiha Akina i aktorki Natalie Portman, która zajęła się przy tej okazji reżyserią - a ponadto zagrała jedną z bohaterek.

W obsadzie komediodramatu, oprócz Portman, znaleźli się m.in.: Shia LaBeouf, Christina Ricci, Orlando Bloom, Ethan Hawke, John Hurt i Robin Wright Penn.

W piątek do kin trafią również dwie polskie komedie: "Fenomen" Tadeusza Paradowicza - z Janem Nowickim i Krzysztofem Ibiszem w obsadzie oraz "Droga do raju" Gerwazego Reguły - z Iloną Ostrowską i Przemysławem Sadowskim.

d3egkga

"Fenomen" jest reklamowany przez dystrybutora jako komedia "nieprzyzwoicie śmieszna". Jeden z bohaterów to miliarder-ekscentryk, przemieszczający się łodzią podwodną, z niejakim kapitanem Jożinem za sterem. W tej roli - Nowicki. Ibisz zagrał natrętnego paparazzi.

Akcja "Drogi do raju" rozgrywa się w małym miasteczku w Sudetach. Ela (Ostrowska), samotna matka, pracownica zakładów mięsnych poznaje syna lokalnego sędziego, Mirka (Sadowski). Czy w tak małym świecie znajdzie się miejsce dla wielkiej miłości - nad tym ma zastanawiać się widz.

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d3egkga

Podziel się opinią

Share
d3egkga
d3egkga