Trwa ładowanie...
06-10-2006 15:32

Czy '300' przebije 'Sin City'? Zobacz zwiastun!

Czy '300' przebije 'Sin City'? Zobacz zwiastun!
d2nfpwr
d2nfpwr

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu ‘300’. Jeszcze do niedawna produkcja ta była wyczekiwana tylko przez fanów komiksów Franka Millera oraz entuzjastów historii starożytnej. Po premierze dzisiejszego zwiastuna na film czekać z niecierpliwością będą miliony na całym świecie. Dlaczego zapytacie? Po prostu zobaczcie klip.

Film jest adaptacją popularnego w Stanach Zjednoczonych komiksu autorstwa wspomnianego już Franka Millera. Opowiada o przebiegu legendarnej bitwy stoczonej w wąwozie Termopile w roku 480 p. n. e. Wtedy to niewielki oddział Spartan, liczący sobie 300 żołnierzy pod wodzą króla Leonidasa stanął do nierównej walki przeciw ogromnej armii perskiej.

ZOBACZ ZWIASTUN
Zadaniem ‘trzystu’ było jak najdłuższe powstrzymywanie nacierających wojsk perskich. Kupowany krwią najbardziej walecznych wojowników spartańskich czas był wykorzystywany przez słabszą od perskiej armię grecką do odwrotu. Wszyscy wojownicy króla Leonidasa, z nim włącznie polegli. Ich poświęcenie nie poszło jednak na marne i pozwoliło uciec Grekom, co zaważyło na losach całej wojny.

‘300’ podobnie jak ‘Sin City’ które też powstało na podstawie rysowanych opowiadań Franka Millera zostało możliwie jak najbardziej wystylizowane na komiks. Jeśli jednak spodziewacie się kolejnego ‘Miast Grzechu’ to czeka was duże zdziwienie bowiem ‘300’ zostało narysowane inaczej niż Sin City i dlatego cały film również zupełnie się od niego różni.

d2nfpwr

ZOBACZ FOTKI NAJLEPSZYCH UJĘĆ
W obsadzie filmu nie umieszczona ani jednej hollywoodzkiej gwiazdy, dzięki czemu film wydaje się bardziej prawdziwy a znane twarze w obsadzie nie odwracają uwagi od historycznych i wiekopomnych zdarzeń jakie dzieją się na ekranie. Tłem niesamowitych ujęć filmu jest ostra muzyka ‘Nine inch nails’.

Film ma wejść do polskich kin dopiero 30 marca 2007 roku. Tymczasem polecamy SAM KOMIKS o których warto dowiedzieć się więcej.

d2nfpwr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nfpwr