Trwa ładowanie...
d3udwsz

David Belle

Najnowsze informacje
4.4
(27 głosów)
Oceń:
d3udwsz

David Belle to twórca Yamakasi. Od piętnastu lat ten urodzony kaskader wypracował coś co nazwał Parcours (sztuką przemieszczania się). Jest to sztuka ulicy, która pozwala na radzenie sobie w każdej ekstremalnej sytuacji. Stworzył tę sztukę w hołdzie swojemu ojcu, którego bardzo mało znał i który był strażakiem.

David debiutuje na scenie w studiu Pygmalion, chodzi na castingi, gra w filmach, również telewizyjnych (Les gens du voyage, Femme Fatale Briana de Palmy, Engrenage, Intervention divine Elie Sullimana, jest kasakaderem w Purpurowych rzekach 2), w wideoklipach (Limbo negro Ménélika, L’école du micro d’argent grupy IAM) i w zagranicznych reklamach. Jego brat wysyła do EuropaCorp kasetę demo, która wywiera ogromne wrażenie na Lucu Bessonie.

Pierwotnie Besson zamierza zatrudnić Davida do filmu Yamakasi, ale stosunki między Davidem i osobami, które wtajemniczył w sztukę przemieszczania się stają się napięte. Besson pozostaje jednak w kontakcie z Davidem. Ten, zapytany o swoją decyzję nie waha się mówiąc «chcę grać».

Luc kontaktuje go z Cyrilem Raffaellim i obydwaj mężczyźni zaprzyjaźniają się. David dostaje główną rolę w 13 Dzielnicy, gdzie gra razem z Cyrilem. «Miałem naprawdę wrażenie, że odnalazłem swoją pokrewną duszę, tyle, że w innej dyscyplinie.

Myśleliśmy w ten sam sposób, pracowaliśmy według tej samych zasad.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udwsz
d3udwsz
d3udwsz