Trwa ładowanie...
d8vby6g
Aktualności

David Yates z bestiami "Harry'ego Pottera"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David Yates z bestiami "Harry'ego Pottera"
(mat. dystrybutora)
d8vby6g

Pojawiła się szansa, że reżyserią "Fantastic Beasts And Where To Find Them", czyli ekranizacji jednego z podręczników Harry'ego Pottera, zajmie się David Yates.

Yates wyreżyserował dwuczęściowy finał sagi o nastoletnim czarodzieju ("Harry Potter i Insygnia Śmierci"), a także "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" oraz "Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa". Rozmowy w sprawie ekranizacji "Fantastic Beasts" trwają. Wcześniej wytwórnia Warner Bros. zaprosiła do negocjacji innego reżysera z planu oryginalnej serii - Alfonso Cuaróna ("Grawitacja").

Przypomnijmy, że wielbiciele przygód Harry'ego Pottera mieli okazję zapoznać się z "Fantastic Beasts And Where To Find Them" po raz pierwszy już przy okazji czytania "Kamienia filozoficznego". Jako osobna publikacja 54-stronicowa książka ukazała się między 4 a 5 tomem przygód uczniów Hogwartu. Wytwórnia planuje trylogię. Scenariuszem pierwszej części zajmie się sama J.K. Rowling.

d8vby6g

Filmy, które powstaną w oparciu o fantastyczny podręcznik, opowiedzą o magicznych stworach i innych postaciach znanych z mitologii stworzonej przez pisarkę. Nie będzie to ani sequel, ani prequel do serii o czarodzieju z błyskawicą na czole. Akcja pierwszego obrazu ma rozgrywać się w Nowym Jorku na 70 lat przed wydarzeniami z pierwszej części "Harry'ego Pottera".

Pierwsza odsłona ma być gotowa na premierę 18 listopada 2016 roku.

Filmowa saga o przygodach Harry'ego przyniosła ponad 7 miliardów dolarów wpływów.

d8vby6g

Podziel się opinią

Share

d8vby6g

d8vby6g