Trwa ładowanie...

De Niro triumfuje. Nie będzie musiał dzielić się majątkiem z żoną

Robert De Niro wygrał ostateczne starcie w bitwie o pieniądze, jaką od trzech lat toczy ze swoją żoną. Grace Hightower domagała się przed sądem przyznania jej połowy majątku, którego gwiazdor dorobił się w czasie trwania ich małżeństwa. Zdaniem pani Hightower, aktor powiększył w tym czasie dobytek o 500 mln dol.

Share
Robert De Niro i Grace Hightower na festiwalu w Cannes w 2016r. Robert De Niro i Grace Hightower na festiwalu w Cannes w 2016r. Źródło: Getty Images, fot: Danny Martindale
d2nc16n

Związek Roberta De Niro i Grace Hightower przeżywał wiele trudnych chwil. Para poznała się ponad 30 lat temu. Po 10 latach znajomości postanowiła się pobrać. Ślub odbył się w 1997 r., ale po zaledwie 2 latach doszło do rozstania (ale nie do rozwodu). W 2004 r. De Niro i Hightower ponownie zbliżyli się do siebie, odnowili nawet swoje przysięgi małżeńskie. Sił na wspólne życie starczyło na kolejnych kilkanaście lat.

Para przebywa obecnie w separacji. Robert De Niro złożył wniosek o rozwód w 2018 r. Batalia o podział majątku trwa już więc 3 lata. Początkowo górą była Grace Hightower. Po ogłoszeniu separacji aktor musiał jej przelewać na konto 375 tys. dol. miesięcznie. Jak się okazało podczas rozwodowego procesu, żona Roberta De Niro potrafiła w ciągu miesiąca wydać z tej kwoty ostatniego centa. Dlatego nie zamierzała poprzestać jedynie na alimentach.

Gwiazdy, które przyznały się do depresji

Zdaniem Grace Hightower, majątek, którego aktor dorobił się podczas trwania ich małżeństwa, wynosi około 500 mln dol. Żona gwiazdora żądała dla siebie uczciwej połowy. Zdaniem prawników Roberta De Niro, kwota przedstawiana przez Hightower jest mocno zawyżona i dotyczy raczej przychodów, a nie majątku. Co więcej, już kilka miesięcy temu prawnicy udowodnili przed sądem, że De Niro nie posiada obecnie dochodów na tak wysokim poziomie, aby miesięcznie płacić żonie 375 tys. dol. Alimenty zostały więc zmniejszone do kwoty 100 tys. dol.

d2nc16n

Pod koniec ubiegłego tygodnia sąd apelacyjny uznał, że mimo intercyzy zawartej w 2004 r., na którą podczas rozprawy powoływała się Grace Hightower, Robert De Niro nie musi oddawać połowy swojego majątku małżonce. Jego dochody uzyskane w trakcie małżeństwa i inne aktywa nabyte w tym okresie "stanowią jego odrębną własność".

Decyzja sądu apelacyjnego nie oznacza, że Grace Hightower pozostanie bez środków do życia. Zgodnie z zapisami intercyzy para musi sprzedać dom o wartości 20 mln dol., a 6 mln z tej kwoty ma być przeznaczone na zakup nieruchomości wybranej przez Hightower. Żona Roberta De Niro po rozwodzie będzie też otrzymywać milion dolarów rocznie (około 83 tys. dol. miesięcznie). Do pierwszego powinno wystarczyć...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nc16n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nc16n
d2nc16n