Trwa ładowanie...
02-02-2017 12:17

Diabelsko intrygująca historia, czyli "Szatan kazał tańczyć". Nowy film reżyserki "Galerianek" podbije USA?

Najnowsze dzieło Katarzyny Rosłaniec – autorki hitów "Galerianki" i "Bejbi blues", zostanie pokazane w ramach 24. edycji prestiżowego amerykańskiego festiwalu South by Southwest w Austin, w Teksasie znanego szerzej jako SXSW. Impreza zaczyna się 10 marca. "Szatan kazał tańczyć" ma też nową oficjalną datę premiery w Polsce – jest to 5 maja.

Share
Diabelsko intrygująca historia, czyli "Szatan kazał tańczyć". Nowy film reżyserki "Galerianek" podbije USA?Źródło: Materiały prasowe
d2zig8z

"Szatan kazał tańczyć" w reżyserii Katarzyny Rosłaniec to kolejna szansa, na propagowanie polskiej kinematografii, która za oceanem cieszy się ponownie sporym zainteresowaniem. Nowy obraz autorki kultowych "Galerianek" oraz przebojowego "Bejbi blues" zostanie pokazany w ramach festiwalu South by Southwest (SXSW) w sekcji Global. Film Rosłaniec zostanie zaprezentowany pośród 8 tytułów wyselekcjonowanych z całego świata.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Autorka kasowych przebojów "Galerianki" i "Bejbi blues" powraca na ekrany z odważnym i bezkompromisowym portretem młodej kobiety zagubionej we współczesnym świecie. Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników nie pracuje w korporacji, jest artystką, która jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję "Lolity", która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W roli głównej zobaczyymy Magdalena Berus, która pracowała już z Rosłaniec przy "Bejbi BLues". Partnerują jej Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter.

Film pojawi się na ekranach polskich kin 5 maja 2017 roku.

d2zig8z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zig8z
d2zig8z