Trwa ładowanie...
d16imt9

Do czech razy sztuka

Najnowsze informacje
2.7
(26 głosów)
Oceń:
d16imt9

„Do Czech razy sztuka”- komedia, która stała się jednym z największych sukcesów czeskiego kina ostatnich lat. To najnowsza produkcja twórców „Obsługiwałem angielskiego króla”. Reżyserem filmu jest specjalista od czeskiego humoru – Jan Hřebejk („Piękność w opałach”, „Niedźwiadek”, „Na złamanie karku”). Pełna ironicznych żartów komedia o poszukiwaniu szczęścia w miłości. Autorem scenariusza jest popularny czeski pisarz Michal Viewegh, autor m.in. powieści: „Mężczyzna idealny”.

Oskar (Jiří Macháček) jest prezenterem prognozy pogody w czeskiej telewizji. Wiedzie spokojne życie u boku swojej żony Zuzany (Simona Babčáková) aż do dnia, gdy odkrywa, że ukochana ma pewien… defekt. Stanie się to przełomową chwilą w jego małżeńskim życiu i początkiem miłosnych eksperymentów… Kto spełni jego rozbudzone fantazje - węgierska opiekunka do dzieci, wielbicielka żółwi lądowych, piosenkarka - koleżanka Karela Gotta czy dziewczę lekkich obyczajów? Czy manipulowanie prognozami pogody dla własnych miłosnych celów nie spowoduje prawdziwego sztormu w jego życiu?

W tym filmie znajdziemy wszystko to, co w czeskiej komedii lubimy najbardziej – ironiczne żarty, celne puenty i rozbrajający humor.

Do czech razy sztuka
Tytuł oryginalny

Nestyda

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Czechy

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

18.09.2009

Czas trwania

88 min.

Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16imt9
d16imt9
d16imt9