Trwa ładowanie...
d1gkt2y

Dolina cieni

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "Dolina cieni" to skandynawski thriller utrzymany w zimnych kadrach i w ponurej atmosferze pełnej niebezpieczeństwa.
d1gkt2y
1
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Dolina cieni – zarys fabuły

Akcja filmu "Dolina cieni" dzieje się w niewielkim miasteczku położonym gdzieś w norweskiej tajdze, między morzem a górami. Głównym bohaterem z kolei jest sześcioletni chłopiec o imieniu Aslak, który mieszka ze swoją matką na skraju miasta, niedaleko lasu. Pewnego dnia zaczynają dziać się dziwne rzeczy, co jakiś czas znikają bowiem zwierzęta domowe. Starszy kolega Aslaka twierdzi, że za porwaniami stoi wilkołak, a gdy skończą mu się zwierzęta, zacznie porywać dzieci.

Chłopiec nie wierzy, dopóki nie znika jego pies. Wtedy wyrusza samotnie do lasu w poszukiwaniu pupila, przekraczając niewidzialną granicę wyobraźni. Czy to, co zobaczy w lesie, będzie prawdą, czy tylko obrazem w jego głowie?

Film "Dolina cieni" to ciekawy i trzymający w napięciu film, który umiejętnie wykorzystuje założenia skandynawskiego gotyku. Sama muzyka i mroczne kadry dodają obrazowi niesamowitehj atmosfery.

Dolina cieni – ciekawostki

  • Kompozytorem muzyki do filmu "Dolina cieni" jest polski twórca Zbigniew Preisner.
  • Film prezentowany był na 19. edycji Nowych Horyzontów w sesji Oslo\Reykjavik.
  • Autor zdjęć do filmu "Dolina cieni", Marius Matzow Gulbrandsen, został wyróżniony nominacją do nagrody Norweskiego Międzynarodowego Festiwali Filmowego Amanda w kategorii Najlepsze Zdjęcia.
  • W polskiej dystrybucji norweska "Dolina cieni" jest już czwartą produkcją o tym tytule. Pozostałe to niemiecki horror z 1999 roku, włoski thriller z 2009 roku i horror niemiecko-brytyjski z 2002 roku.
Dolina cieni
Tytuł oryginalny

Skyggenes dal

Gatunek

thriller, dramat

Kraj produkcji

Norwegia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

08.09.2017

Czas trwania

91 min.

d1gkt2y

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gkt2y
d1gkt2y
d1gkt2y