Trwa ładowanie...
d1abx15
Informacja prasowa
Aktualności

''Dusigrosz'': tylko u nas polski zwiastun przebojowej komedii [WIDEO]

Był już hipochondrykiem, pracownikiem poczty na dalekiej północy, celnikiem, który nikomu nie przepuści, a teraz będzie człowiekiem, którego najlepszym przyjacielem jest wąż w kieszeni. Najpopularniejszy francuski komik Dany Boon w zwariowanej komedii o człowieku, który kocha pieniądze do szaleństwa. "Dusigrosz" w kinach od 25 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dusigrosz
Dusigrosz (Materiały prasowe)
d1abx15

Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek Francois Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka kosztowałoby go zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat Francois staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez… lokatę bankową.

"Dusigrosz" to najpiękniejsza opowieść o miłości … do pieniędzy. Za reżyserię filmu odpowiada Fred Cavaye („Niewierni”). W rolach głównych: Dany Boon („Przychodzi facet do lekarza”, „Jeszcze dalej niż północ”, „Nic do oclenia”, „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”), Laurence Arne („Jak kochać, to we dwoje") i Noemie Schmidt.

d1abx15

Podziel się opinią

Share

d1abx15

d1abx15