Trwa ładowanie...
10-12-2006 14:39

'Dzieci z Leningradzkiego' nominowane do Emmy Awards

Share
'Dzieci z Leningradzkiego' nominowane do Emmy Awards
d3pfj9u

Film dokumentalny Hanny Polak i Andrzeja Celińskiego "Dzieci z Leningradzkiego" otrzymał dwie nominacje do 27. edycji News And Documentary Emmy Awards.

Bohaterami filmu "Dzieci z Leningradzkiego" są bezdomne dzieci mieszkające na moskiewskich dworcach. Szacuje się, że jest ich około 30 tysięcy. Półgodzinny dokument zmontowany ze 140 godzin materiału pokazuje ich z bliska - brudnych, obdartych, wąchających klej, żebrzących. Mają od kilku do kilkunastu lat, dziecinne buzie i nie czekają na lepsze jutro, bo nie wierzą, że jest ono możliwe. Opowiadają o prostytuowaniu się, wypędzeniu z domu, ucieczkach, tęsknocie za mamą.

Film Hanny Polak i Andrzeja Celińskiego "Dzieci z Leningradzkiego" otrzymał nominację w dwóch kategoriach: Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Montaż.

Ceremonia wręczenia 27. News And Documentary Emmy Awards przez National Academy of Television Arts & Sciences odbędzie się 25 września w Nowym Jorku.

Przypomnijmy, że "Dzieci z Leningradzkiego" były nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy (2005) oraz otrzymał nagrodę International Documentary Association IDA (2005).

d3pfj9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pfj9u
d3pfj9u