Trwa ładowanie...
d8gsa5n
17-10-2016 19:25

"Dzieciństwo wodza": Robert Pattinson i Liam Cunningham w dramacie o początkach faszyzmu [FOTO]

Zobacz zdjęcia przedstawiające Roberta Pattinsona (saga „Zmierzch”), Liama Cunninghama („Gra o tron”), Bérénice Bejo („Artysta”) i Stacy Martin („Nimfomanka”) w dramacie fantastyczno-historyczny Brady’ego Corbeta. „Dzieciństwo wodza” na ekranach polskich kin już 11 listopada.

d8gsa5n
d8gsa5n
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Brady Corbet (Peter z amerykańskiej wersji „Funny Games” Michaela Hannekego) w „Dzieciństwie wodza” opowiada historię Prescotta, chłopca przebywającego w podparyskiej wsi tuż po I wojnie światowej (świetnie debiutujący Tom Sweet). O jego losach w wyjątkowy sposób decydują wydarzenia świata dorosłych i Wielkiej Historii.

Ojciec dziecka jest wysłannikiem amerykańskiego rządu Woodrowa Wilsona i bierze udział w pracach nad Traktatem Wersalskim. To w tej roli zobaczymy Liama Cunninghama, doskonale znanego polskim widzom z roli Davosa Seawortha w „Grze o tron”. Cunningham zagrał również w „Good Vibrations”, „Starciu tytanów”, „Harrym Brownie” czy „Wietrze buszującym w jęczmieniu”. W 2011 roku jego doświadczenie zawodowe wzbogaciło się o prace na stanowisku producenta, kiedy wspólnie z Michaelem Fassbenderem wystąpił w krótkometrażowym „Pitch Black Heist”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Na ekranie towarzyszy mu Bérénice Bejo („Artysta”) jako matka chłopca. Bejo debiutowała na rynku amerykańskim w filmie „Obłędny rycerz” Briana Helgelanda z Heathem Ledgerem w roli głównej. W „Dzieciństwie wodza” gra sfrustrowaną kosmopolitkę i konserwatywną protestantkę w jednej osobie. Uwagę dziecku poświęca jedynie guwernantka, grana przez Stacy Martin, znana przede wszystkim z odważnych ról w obu częściach "Nimfomanki" Larsa von Triera (2013) oraz "Pentameronie" Matteo Garrone (2015). W „Dzieciństwie wodza” Robert Pattinson, który zdobył rzesze fanów rolą wampira, Edwarda Cullena, w sadze „Zmierzch”, gra w filmie Brady’ego Corbeta dwie role: przyjaciela domu, w którym wychowuje się Prescott, a następnie dorosłego dyktatora.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Chłopiec jest opętany przez myśl epoki”

Docenieni aktorzy kształtują wydarzenia, z którym w wyjątkowy sposób powiązana jest w filmie tytułowa postać chłopca. - Opowieść jest połączeniem wszechobecnych nawiązań do utworów literackich, a także dokumentacji historycznej dotyczącej wydarzeń, poprzedzających podpisanie słynnego ze swych licznych wad Traktatu Wersalskiego, który przygotował mroczny grunt dla całego okresu międzywojennego. Mały bohater filmu (grany przez Toma Sweeta) to nie tylko świadek tych wydarzeń. Postać Prescotta łączy się z nimi metaforycznie. Chłopiec jest opętany przez myśl epoki – mówi reżyser Brady Corbet.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Dziewięć lat temu przeczytałem książkę Margaret MacMillan „Paris 1919: Six Months That Changed the World” („Paryż 1919: Pół roku, które zmieniło świat”) reprezentującą typowe poglądy na temat podpisania Traktatu Wersalskiego. Wojna w Iraku trwała wtedy od dwóch lat i w dużej mierze właśnie przez jej pryzmat patrzyłem na tę pracę. Kiedy czytałem to, co Margaret napisała o szczerych, ale bezskutecznych wysiłkach Wilsona podczas Paryskiej Konferencji Pokojowej, uderzył mnie znikomy rozwój amerykańskiej polityki zagranicznej przez niemalże wiek, który upłynął od tego czasu – podkreśla reżyser.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak wypadł Tom Sweet w tak wymagającej roli? Brady Corbet mówi, że nigdy nie spotkał młodego aktora o takim talencie i intuicji. Wiele wskazuje na to, że „Dzieciństwo wodza” zapamiętamy właśnie z powodu kreacji aktorskich. Polscy widzowie będą mogli się o tym przekonać już 11 listopada, kiedy film wchodzi do kin!

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d8gsa5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gsa5n