Trwa ładowanie...
29-05-2006 13:10

Dziecko Jolie i Pitta urodziło się w sobotę

Dziecko Jolie i Pitta urodziło się w sobotę
d1dwud8
d1dwud8

W sobotnią noc, w Namibii w Afryce, na świat przyszła córka znanej aktorskiej pary Angeliny Jolie i Brada Pitta. Dziewczynka otrzymała imię Shiloh Nouvel Jolie-Pitt.

O narodzinach dziecka poinformowała w krótkim oświadczeniu prasowym agentka aktorki, Cindy Guagenti. Odmówiła podania jakichkolwiek szczegółów, nie pojawią się też żadne zdjęcia noworodka.

Ciąża Jolie oraz spekulacje dotyczące mającego się odbyć w Afryce porodu były w ostatnich miesiącach głównym tematem plotkarskiej prasy na całym świecie. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ SZCZĘŚLIWEJ ANGELINY i BRADA PITTA We wtorek organizatorzy festiwalu filmowego w Cannes otrzymali wiadomość od partnera Jolie - Brada Pitta, w której tłumaczy swoją nieobecność na festiwalu zbliżającym się terminem porodu. Dziecko przyszło na świat cztery dni później - 27 maja.

Aktorzy wybrali na miejsce narodzin swej córki kraj w południowo- zachodniej Afryce - Namibię. Jolie pierwszy raz znalazła się w nim podczas kręcenia zdjęć do filmu "Beyond Borders". Od tego czasu aktorka, znana ze swego zaangażowania w pomoc dla Afryki, była tam częstym gościem.

d1dwud8

Decyzja znanej pary o porodzie w Namibii szczególnie ucieszyła rząd namibijski, który liczy na rozgłos i promocję dla swego kraju. Aktorom zapewniono więc prywatność i ochronę, na którą nie mogliby liczyć w USA czy Europie.

Część śledzących każdy krok pary reporterów i paparazzi w ogóle nie zostało wpuszczonych do Namibii, pozostałych zaś - w przypadku naruszenia prywatności aktorów - karano aresztem i konfiskatą aparatów.

Jolie (30 lat) i Pitt (42) poznali się w 2004 roku na planie filmu "Pan i Pani Smith", w którym grali małżeństwo.

Jolie ma już dwoje adoptowanych dzieci - obecnie czteroletniego Maddoxa (z Kambodży) i 15-miesięczną Zaharę (z Etiopii). Obojgu zmieniono nazwiska na Jolie-Pitt.

Aktorka od lat prowadzi działalność dobroczynną na rzecz Afryki, działa też jako ambasador dobrej woli ONZ.

W 1999 roku otrzymała nagrodę Oskara za rolę w filmie "Girl, Interrupted". Była dwukrotnie zamężna - z aktorem Billym Bobem Thorntonem oraz Jonnym Lee Millerem.

Brad Pitt rozwiódł się w 2005 roku z aktorką Jennifer Aniston.

d1dwud8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dwud8