Trwa ładowanie...
d1hrx5q

Dziewczyna we mgle

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d1hrx5q
"Dziewczyna we mgle" to kryminał, który jest adaptacją książki włoskiego autora Donato Carrisiego. Pisarz odpowiada też za scenariusz i reżyserię filmu.
Share
"Dziewczyna we mgle" to również książka wydana w 2015 roku Youtube.com - stopklatki

Dziewczyna we mgle – zarys fabuły

"Dziewczyna we mgle" przedstawia historię, która rozgrywa się w Avechot, włoskim miasteczku w leżącym w górach. W nieznanych okolicznościach znika nastoletnia Anna Lou – córka religijnej pary wybrała się do kościoła, jednak nigdy tam nie dociera. W rozwiązaniu sprawy ma pomóc detektyw Vogel, którego podejrzenia i kontrowersyjne metody prowadzenia śledztwa wywołują w miasteczku prawdziwą burzę (Toni Servillo). Kto jest sprawcą i skąd biorą się mylące tropy? Rozwiązanie może wcale nie być oczywiste.

Dziewczyna we mgle – ciekawostki

  • Film jest ekranizacją książki "Dziewczyna we mgle", której autorem jest reżyser filmu Donato Carrisi, włoski pisarz, znany fanom kryminałów na całym świecie. Debiutancka powieść "Zaklinacz" przyniosła mu rozgłos i kilka nagród literackich.
  • Film "Dziewczyna we mgle" jest pierwszą produkcją wyreżyserowaną przez Donato Carrisiego. Za film Carrisi otrzymał włoską nagrodę David di Donatello właśnie w kategorii debiutu reżyserskiego.

Zobacz też: Najlepsze filmy kryminalne 2018

d1hrx5q
Dziewczyna we mgle
Tytuł oryginalny

La ragazza nella nebbia

Gatunek

kryminał, thriller

Kraj produkcji

Włochy, Francja, Niemcy

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

26.10.2017

Data polskiej premiery

20.04.2018

Czas trwania

128 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d1hrx5q
d1hrx5q
d1hrx5q
d1hrx5q
d1hrx5q