Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
08-10-2016 23:30

Dziś w TV: "Snajper", "Hulk" i "Forrest Gump" [9.10.]

„Snajper”, „Hulk”, „Forrest Gump” – to tylko niektóre filmowe hity, jakie zobaczymy dziś w TV. Widzowie będą mieli również okazję spędzić niedzielny wieczór przy jednym z najlepszych obrazów Pedro Almodóvara, a także przy obsypanej Oscarami produkcji, uznawanej za prawdziwe arcydzieło przełomu XX i XXI wieku. Co zatem obejrzymy jeszcze w telewizji? Zapraszamy na kolejny przegląd najciekawszych filmów z programu TV!

Dziś w TV: "Snajper", "Hulk" i "Forrest Gump" [9.10.]Źródło: Materiały prasowe
d2l45w7
d2l45w7

„Negocjator”

„Negocjator” F. Gary’ego Graya to trzymający w napięciu thriller ukazujący historię Danny’ego Romana (Samuel L. Jackson). Mężczyzna uznawany jest za najlepszego chicagowskiego mediatora policyjnego. Zbieg różnych okoliczności sprawia, że bohater zostaje oskarżony o morderstwo. Chcąc udowodnić swoją niewinność, w akcie desperacji postanawia sterroryzować siedzibę policji i wziąć jej pracowników za zakładników. Z opresji ma ich uwolnić negocjator z sąsiedniej dzielnicy – Chris Sabian (Kevin Spacey)
. Między nim a Romanem dochodzi do pasjonującej konfrontacji.

"Negocjator"TVP 2 g. 20:05

„Slumdog. Milioner z ulicy”

Dziś w TV wśród największych hitów znalazł się także zdobywca ośmiu Oscarów – „Slumdog. Milioner z ulicy”. Obraz Danny’ego Boyle’a przedstawia historię hinduskiego nastolatka, który bierze udział w popularnym teleturnieju „Milionerzy”. Ta niskobudżetowa produkcja twórcy "Trainspotting" zdobyła rozdłos, którego chyba nikt się nie spodziewał. Głównego bohatera od wielkiej fortuny dzieli już tylko jedno pytanie. Zanim zdoła on na nie odpowiedzieć do studia telewizyjnego wpadają funkcjonariusze policji, którzy aresztują chłopaka. Zdezorientowany Jamal nie wie, dlaczego został uwięziony. Podczas przesłuchania okazuje się, że przedstawiciele władzy chcą wiedzieć, w jaki sposób posiadł on tak rozległą wiedzę. Główny bohater rozpoczyna przejmującą opowieść o swoim dotychczasowym życiu. W roli głównej Dev Patel.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

(fot. kadr z filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”)
"Slumdog. Milioner z ulicy"Polsat Film g. 21:00

d2l45w7

„Snajper”

Widzowie będą mieli okazję nadrobić również „Snajpera” w reżyserii Clinta Eastwooda. Nagrodzony Oscarem hit przedstawia opartą na faktach historię Chrisa Kyle’a. Bohater podczas misji w Iraku daje się poznać jako wyborowy strzelec. Mężczyzna po powrocie do domu nie potrafi jednak przystosować się do spokojnych warunków życia. W jego głowie cały czas pojawiają się obrazy z przesiąkniętego wojną Bliskiego Wschodu. Sytuacji nie zmienia nawet fakt pojawienia się długo wyczekiwanego dziecka. Kyle powraca na front i za wszelką cenę broni honoru swojej ojczyzny. Świetnie zrealizowane i widowiskowe kino. W roli głównej Bradley Cooper.

"Snajper" – HBO g. 22:00

„Hulk”

Jak zwykle w programie TV znajdzie się coś dla miłośników komiksowych ekranizacji. Tym razem fani tego typu produkcji będą mieli okazję przypomnieć sobie „Hulka” w reżyserii Anga Lee. Naukowiec Bruce Banner (Eric Bana) ma ogromny problem z panowaniem nad własnymi emocjami. Po wypadku, w którym został napromieniowany falami gamma, każda jego złość kończy się przeobrażeniem w zielonego i potężnego potwora. Od tego momentu główny bohater musi walczyć z samym sobą oraz niejakim generałem Rossem. Pomóc mu w tym może tylko ukochana Betty Ross (Jennifer Connelly).

d2l45w7

"hulk"AXN g. 22:00

„American Beauty”

Kolejnym hitem, jaki obejrzymy dziś w TV jest kultowe „American Beauty” w reżyserii Sama Mendesa. Uhonorowany pięcioma Oscarami obraz do dziś uznaje się za najwybitniejsze dzieło nowego millenium. Film przedstawia historię mężczyzny przechodzącego przez kryzys wieku średniego. Pewnego dnia bohater zakochuje się w nastoletniej koleżance swojej córki. Atrakcyjna dziewczyna sprawia, że 42-letni Lester znajduje sens życia. W rolach głównych Kevin Spacey, Mena Suvari i Thora Birch.

"American Beauty" – HBO 3 g. 23:30

„Skóra, w której żyję”

„Skóra, w której żyję” to mroczny thriller Pedro Almodovara opowiadający perypetię pewnego chirurga plastycznego. Mężczyzna pracuje nad wynalezieniem syntetycznej ludzkiej skóry, która w niczym nie różniłaby się od tej naturalnej. Główny bohater prowadzi eksperymenty na tajemniczej kobiecie, którą przetrzymuje w jednym z pomieszczeń swojej bogatej posiadłości. Z czasem dowiadujemy się, jak trafiła ona do niezrównoważonego naukowca. W rolach głównych Antonio Banderas i Elena Anaya.

d2l45w7

"Skóra, w której żyję" – TVP 2 g. 23:40

„Forrest Gump”

Ostatnim prezentowanym przez nas filmowym hitem, jaki obejrzymy dziś w TV, jest legendarny „Forrest Gump” w reżyserii Roberta Zemeckisa. Tytułowy bohater to mężczyzna cierpiący na łagodną odmianę autyzmu. Zbiegiem okoliczności odnosi on w swoim życiu pasmo sukcesów, a także bierze udział w najważniejszych wydarzeniach Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XX wieku. Pech jednak chce, że Forrest nie potrafi zdobyć serca swojej ukochanej Jenny. Film nagrodzono w 1995 roku sześcioma Oscarami. W roli głównej fenomenalny Tom Hanks.

"Forrest Gump" – TVN Fabuła g. 00:15

d2l45w7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l45w7