Trwa ładowanie...
d3o1mdf
Aktualności

Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem. Niezwykła historia Eugeniusza Bodo w kinach od 3 marca

Film „Bodo” wejdzie do polskich kin 3 marca 2017 roku. W oczekiwaniu na premierę prezentujemy dekadencki zwiastun w stylu art deco. Warto zobaczyć coś tak pięknego!
Share
Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem. Niezwykła historia Eugeniusza Bodo w kinach od 3 marca
Źródło: Materiały prasowe
d3o1mdf

Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem film, inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego polskiego kina. Wciągająca historia pierwszego kinowego gwiazdora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.

Bodo był najbardziej uwielbianym przez płeć piękną przedwojennym aktorem. Na ścianach kamienicy, w której mieszkał przy ul. Marszałkowskiej 132, dziewczęta często wypisywały sercowe wyznania. Np. „Geniuś”, „O, mój Geniuszu!”, „Ukochany artysto!”, „Najcudniejszy Boduleczek!!!”, „Twoja na zawsze”, „Ty, tylko Ty!”, „Błagam o spotkanie jutro o 7-mej rano w Łazienkach!”, „Podły, dlaczego nie przyszedłeś?” czy po prostu „Kocham Cię!”.

d3o1mdf

- Przez tę ścienną literaturę ciągle mi grożą eksmisją. Gospodarzowi domu sprzykrzyło się już odnawiać schody. I co ja biedny zrobię, jak mnie wyrzucą? Na ulicy będę musiał nocować… Albo pod mostem Poniatowskiego… - żalił się swego czasu dziennikarce wówczas jedynego miesięcznika filmowego „Srebrny ekran”.

Jest rok 1916. Młodziutki Bodzio ucieka z domu. Zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch wojny.

W obsadzie filmu „Bodo” znaleźli się m.in. Tomasz Schuchardt, Roma Gąsiorowska, Patricia Kazadi, Anna Pijanowska, Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski, Wojciech Solarz, Maja Hirsch, Stefan Pawłowski oraz Antoni Królikowski.

„Bodo” wchodzi do polskich kin już 3 marca

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d3o1mdf

Podziel się opinią

Share
d3o1mdf
d3o1mdf