Trwa ładowanie...
miasto 44
15-07-2014 11:43

Ekskluzywna, limitowana kolekcja odzieży, inspirowana filmem "Miasto 44"

Ekskluzywna, limitowana kolekcja odzieży, inspirowana filmem "Miasto 44"Źródło: Studio Munka-SFP
d2fp7dn
d2fp7dn

*"Miasto 44" Jana Komasy – jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych premier filmowych, która trafi do kin 19 września – będzie miała swoją kolekcję produktów. Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego zainspirowała projektanta mody – Roberta Kupisza do stworzenia serii produktów, które będą dostępne wyłącznie w Empiku.*

"Miasto 44 by Robert Kupisz" to pierwsza w historii polskiego kina kolekcja zapowiadająca produkcję filmową.

Kultowe koszulki z Orłem Białym, zaprojektowane przez Roberta Kupisza, to stały obiekt pragnień wielu młodych Polaków. Na potrzeby kolekcji autorskiej dedykowanej filmowi "Miasto 44", Robert Kupisz przygotował ich nowe odsłony w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.

Koszulki będą dostępne w rozmiarach: XS, S, M, L oraz XL.
Kolekcję uzupełniają oryginalne bawełniane chusty moro.

Kolekcja "Miasto 44 by Robert Kupisz" będzie dostępna wyłącznie w wybranych salonach Empik od 1 września.

- Ponad dwa lata temu pokazałem moją kolekcję zatytułowaną „Heroes”, inspirowaną zdjęciami Powstańców w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zdjęcia młodych Powstańców, które zobaczyłem podczas mojej wizyty zrobiły na mnie wielkie wrażenie, nosiłem je w sobie. Nigdy wcześniej nie widziałem tak pięknych, szlachetnych młodych twarzy, wpisanych w tragedię i okrucieństwo wojny. Było to dla mnie bardzo mocne przeżycie. Mniej więcej w tym samym czasie, na Festiwalu Filmowym w Gdyni spotkałem się z Jankiem Komasą, który dostał propozycję wyreżyserowania filmu o Powstaniu. Był to niesamowity zbieg okoliczności, że obaj rozpoczęliśmy pracę nad podobnym tematem. Wydaje mi się, że nikt nie zna i nie pozna odpowiedzi na pytanie o słuszności wybuchu Powstania Warszawskiego, natomiast odwaga i szlachetność tych młodych ludzi nigdy nie powinny być kwestionowane – mówi Robert Kupisz.

d2fp7dn

"Miasto 44" – nowy wysokobudżetowy film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: "Casino Royale", "Incepcji", "King Konga" i "Nędzników". Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Specjalny pokaz "Miasta 44" odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy.

*"Miasto 44" trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.*

d2fp7dn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fp7dn