Trwa ładowanie...
premiera
09-05-2014 18:40

Ekskluzywna premiera pięciu filmów niezależnych prosto z Festiwalu Filmowego Sundance 2014

Share
Ekskluzywna premiera pięciu filmów niezależnych prosto z Festiwalu Filmowego Sundance 2014Źródło: mat. promocyjne
d1mf9km

Sundance Channel zapowiedział ekskluzywną premierę pięciu cieszących się uznaniem filmów wybranych spośród filmów pokazywanych na tegorocznym Festiwalu Filmowym Sundance. W ramach promocji „Fresh From Sundance” zostanie pokazanych kilka filmów niezależnych z różnych części świata.

Festiwal Filmowy Sundance to największy festiwal kina niezależnego, który odbywa się co roku w USA. Na festiwalu pokazywane są nowe dzieła twórców filmowych z Ameryki i całego świata. Wiele spośród filmów z Festiwalu Filmowego Sundance jest pokazywanych po raz pierwszy wyłącznie na Sundance Channel.

Filmy będą emitowane na Sundance Channel o 22:00 w każdą niedzielę przez cały czerwiec. Poniżej zamieszczamy więcej informacji o każdym filmie.

1 czerwca
The Disobedient / Serbia (reżyseria i scenariusz: Mina Djukic) — Leni z niepokojem czeka na swojego przyjaciela z dzieciństwa Lazara, który wraca do ich rodzinnego miasta po latach studiów za granicą. Po ponownym spotkaniu oboje wyruszają na wyprawę rowerową, odwiedzając swoje ulubione miejsca z dzieciństwa, co pozwoli im odkryć swoją przyjaźń na nowo. The Disobedient był nominowany do Nagrody Grand Jury Prize w kategorii World Cinema Dramatic na Festiwalu Filmowym Sundance 2014. Obsada: Hana Selimovic, Mladen Sovilj, Minja Subota, Danijel Sike, Ivan Djordjevic.

d1mf9km

8 czerwca
This May Be the Last Time / USA (reżyseria: Sterlin Harjo) — Dziadek twórcy filmowego Sterlina Harjo zniknął w tajemniczy sposób w 1962 r. Poszukująca go społeczność śpiewała rdzenne amerykańskie pieśni zachęty, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie. W tym poruszającym filmie dokumentalnym Harjo postanawia zbadać korzenie tych pieśni, jak również brutalną historię mieszkańców społeczności. Czasopismo Influx opisało This May Be the Last Time jako „porywające, pouczające, transcendentalne doświadczenie.” Obsada: Sterlin Harjo (głos).

15 czerwca
To Kill a Man / Chile, Francja (reżyseria i scenariusz: Alejandro Fernandez Almendras) — Kiedy Jorge, z trudem wiążący koniec z końcem i ciężko pracujący ojciec rodziny, zostanie obrabowany przez przestępcę z sąsiedztwa o imieniu Kalule, jego syn stawia czoła napastnikowi. Temu jednak udaje się go postrzelić. Choć syn Jorge'a prawie umiera, Kalule otrzymuje minimalny wyrok, co jeszcze bardziej nasila konflikt. To Kill a Man wygrał kilka nagród na czołowych festiwalach na całym świecie, w tym między innymi Nagrodę Krytyków na Festiwalu Filmowym Miami i Nagrodę Grand Jury w kategorii World Cinema Dramatic na Festiwalu Filmowym Sundance 2014. Obsada: Daniel Candia, Daniel Antivilo, Alejandra Yañez, Ariel Mateluna.

22 czerwca
Memphis / USA (reżyseria i scenariusz: Tim Sutton) — Osobliwy piosenkarz dryfuje przez mityczne Memphis w otoczeniu pięknych kobiet, legendarnych muzyków, wyrachowanego naciągacza, prawego kaznodziei oraz sfory dzieciaków. Pod baldachimem starych dębów uczestnik skazanej na porażkę podróży odrzuca konformizm i sięga po chwałę. Variety opisało film jako „ekscentryczny, nierealny obraz.” Obsada: Willis Earl Beal, Lopaka Thomas, Constance Brantley, Devonte Hull, John Gary Williams, Larry Dodson.

29 czerwca
Liar's Dice / Indie (reżyseria i scenariusz: Geetu Mohandas) — Kamala, młoda kobieta z wioski o nazwie Chitkul, opuszcza swój ojczysty kraj wraz z córką, wyruszając na poszukiwanie męża. W trakcie podróży spotykają Nawazudina, wolnego ducha i dezertera, który kierując się swoimi własnymi egoistycznymi pobudkami pomaga im dotrzeć do celu. Liar’s Dice był nominowany do Nagrody Grand Jury w kategorii World Cinema Dramatic na Festiwalu Filmowym Sundance 2014. Obsada: Nawazuddin Siddiqui, Geetanjali Thapa, Manya Gupta.

d1mf9km

Sundance Channel jest dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu, nc+, UPC Poland, Multimedia Polska, TOYA, Netia, Inea, Promax, a także u innych operatorów na terenie Polski. Więcej informacji o Sundance Channel można znaleźć na stronie http://www.sundancechannel.pl.

O Sundance Channel

Sundance Channel realizuje misję wspierania swobody myśli twórczej sformułowaną przez jego założyciela Roberta Redforda. Jest to program telewizyjny dla niezależnie myślących widzów poszukujących czegoś nowego. Odważny, pomysłowy i bezkompromisowy Sundance Channel oferuje widzom różnorodny i ciekawy wybór wyróżnionych nagrodami niezależnych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz oryginalnych programów. Poza szeroką dystrybucją na terenie Ameryki Północnej Sundance Channel jest dostępny na terenie Europy, Azji i Ameryki Południowej. Kanał należy i jest obsługiwany przez spółkę AMC Networks Inc. Sundance Channel jest marką, która cieszy się wysokim uznaniem i przyciąga rzesze widzów na wielu platformach.

O AMC Networks Inc.

AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) od ponad 30 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości programów i filmów. Należy do niej i jest przez nią zarządzanych kilka najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych marek w branży telewizji kablowej. AMC, IFC, Sundance Channel, WE tv i IFC Films zajmują się produkcją i dostarczaniem wyróżniających się, inspirujących i ważnych kulturowo materiałów, które docierają do widzów za pośrednictwem różnych platform. Firma zarządza także AMC/Sundance Channel Global, międzynarodowym koncernem telewizyjnym oraz AMC Networks Broadcasting & Technology, firmą świadczącą kompleksowe usługi z zakresu przygotowania i dystrybucji oferty programowej wśród sieci kablowych.

d1mf9km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mf9km
d1mf9km