Trwa ładowanie...
d34pyup

EnergaCAMERIMAGE: Plejada hollywoodzkich gwiazd w filmie polskiego twórcy

Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE zawsze szuka sposobności, by promować dzieła autorów opierających się konwencjom i ograniczeniom, tworząc dokładnie takie kino, jakie ich artystycznie interesuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Dolina Bogów"
Kadr z filmu "Dolina Bogów" (Materiały prasowe)
d34pyup

Międzynarodowej sławy polski reżyser Lech Majewski jest bezsprzecznie takim właśnie filmowcem, artystą bezgranicznie oddanym swoim projektom oraz niezwykłym człowiekiem, który nieustannie zaskakuje narracyjnymi oraz wizualnymi ambicjami kolejnych swoich dzieł.

Będąc od dawna przyjacielem EnergaCAMERIMAGE, Lech Majewski odwiedził nas już wielokrotnie. Przyjedzie także w 2019 r., do Torunia, by odebrać Specjalną Nagrodę EnergaCAMERIMAGE dla Reżysera, którą chcemy mu przyznać za jego wyjątkowo dokonania na obszarze kina oraz wytyczanie nowych ścieżek dla języka filmowego, który stał się przez lata jego największą pasją.

Zobacz też: Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE: Wiemy kto dostanie nagrodę specjalną

d34pyup

Lech Majewski jest nie tylko reżyserem, ale też renomowanym malarzem, kompozytorem, a także pisarzem i poetą. Instalacje artystyczne Majewskiego zjeździły cały świat, podczas gdy reżyserowane przez niego opery i sztuki teatralne wywołały intensywne emocje wśród ludzi pochodzących z różnych kultur, wyznań czy klas społecznych.

Najnowszy projekt artysty, "Dolina Bogów" z Joshem Hartnettem, Johnem Malkovichem, Bérénice Marlohe, Keirem Dulleą i Johnem Rhys-Daviesem, spektakl filmowy zgłębiający idiosynkratyczne i tajemnicze oblicze Ameryki, z pewnością wywoła gorące dyskusje wszędzie tam, gdzie zostanie pokazany – między innymi w trakcie 27. edycji EnergaCAMERIMAGE, gdzie seans zapowie sam reżyser.

Zobacz też: "The Truth": Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji

I choć po projektach Majewskiego zawsze należy spodziewać się podobnego odbioru – jak choćby w przypadku Młyna i krzyża, namalowanego cyfrowymi farbami ruchomego obrazu odtwarzającego i jednocześnie filtrującego przez reżyserską wyobraźnię słynne malarskie dzieło Pietera Bruegla starszego Droga krzyżowa – najnowsza Dolina Bogów otwiera nowy rozdział w bogatej w filmografii Majewskiego.

d34pyup

Jest swoistym podsumowaniem jego kariery i niekonwencjonalnego stylu, który rozwijał w trakcie ponad czterech dekad od ukończenia Łódzkiej Szkoły Filmowej. Pokaz Doliny Bogów z pewnością będzie jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu.

d34pyup

Podziel się opinią

Share
d34pyup
d34pyup