Trwa ładowanie...

Problemy spędzają Ewie Błaszczyk sen z powiek. Chodzi o klinikę "Budzik"

Dekadę temu aktorka założyła Fundację Akogo?, dzięki której powstała klinika "Budzik" zajmująca się dziećmi w śpiączce. Ewa Błaszczyk chciałaby otworzyć też oddział dla dorosłych. Niestety na swojej drodze napotkała przeszkody.

Share
Ewa Błaszczyk chce stworzyć klinikę "Budzik" dla dorosłych
Ewa Błaszczyk chce stworzyć klinikę "Budzik" dla dorosłych Źródło: AKPA, fot: AKPA
d2nmif5

W maju 2000 r. Ola, córka Ewy Błaszczyk, zachłysnęła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Od tego czasu kariera aktorska zeszła na drugi plan, a gwieździe przyświecał jeden cel - wybudzenie Oli i działanie na rzecz dzieci w podobnej sytuacji.

W tym celu założyła Fundację Akogo?. To dzięki niej powstała klinika "Budzik" - pierwszy w Polsce ośrodek pomagający małym pacjentom po ciężkich urazach mózgu. Fundacja aktorki poszukuje innowacyjnych, często eksperymentalnych, metod leczenia i specjalistów, którzy mogą dać dzieciom nowe życie.

Ewa Błaszczyk chciałaby, aby w 2022 r., czyli w 20 rocznicę założenia Fundacji Akogo?, została ukończona budowa oddziału kliniki "Budzik" dla dorosłych. W związku z pandemią dokończenie inwestycji nie jest jednak takie proste.

d2nmif5

- "Budzik" się buduje, ale ponieważ zwariował budowniczy świat, więc trzeba będzie odświeżyć kosztorysy, policzyć, ile to do końca kosztuje, i myślę, że jesienią ogłosimy to na cały kraj, bo po prostu nikt się tego nie spodziewał, co się stanie - powiedziała Ewa Błaszczyk w rozmowie z Newserią Lifestyle.

Postępy w budowie nowego oddziału kliniki oraz działalność Fundacji Akogo? można śledzić m.in. na Instagramie.

Ewa Błaszczyk ma następcę. Fundacja trafi w ręce jej córki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nmif5

Podziel się opinią

Share
d2nmif5
d2nmif5