Trwa ładowanie...
23-05-2006 13:55

Ewangelia dla widzów 'Kodu da Vinci'

Ewangelia dla widzów 'Kodu da Vinci'
d2ytoal
d2ytoal

Egzemplarze Ewangelii rozdawali dwaj duchowni widzom udającym się do kina na film Kod da Vinci w miasteczku koło Piacenzy. O tej inicjatywie poinformowała w poniedziałek agencja ANSA.

Księża z Ewangelią w rękach stanęli przed kinem w miejscowości Fiorenzuola d'Arda na północy Włoch. Przyznali potem, że niektórzy widzowie ekranizacji kontrowersyjnej powieści Dana Browna docenili ich gest, ale nie brakowało także i takich, którzy nie chcieli przyjąć daru.

"To nie był w żadnym razie odruch potępienia filmu. My także pójdziemy go obejrzeć, zwłaszcza, że jesteśmy odporni na przekaz, sprowadzający na manowce. Chcieliśmy po prostu uwrażliwić widzów" - powiedzieli księża cytowani przez włoską agencję. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z 'KODU DA VINCI' To kolejna oryginalna reakcja włoskiego duchowieństwa na film w reżyserii Rona Howarda. Przed kinem w mieście Foggia na południu kraju od kilku dni miejscowy ksiądz odmawia z wiernymi różaniec.

We Włoszech, podobnie, jak w wielu innych krajach, w miniony weekend wpływy kasowe z filmu Kod da Vinci były rekordowo wysokie; przekroczyły 8 milionów euro.

d2ytoal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ytoal